Chlapec s očami ako hviezdy

Chlapec s očami ako hviezdy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326755/bmid_chlapec-s-ocami-ako-hviezdy-Mhz-326755.jpg 4 9 3

Chlapec s očami ako hviezdy nemá meno. V celej knihe veľa o sebe neprezradí, vlastne takmer nič. Nikto netuší odkiaľ prišiel, ani kam má namierené. Je to však zvedavý chlapec, ktorý rád kladie otázky. Putuje krajinou, ktorá je rovnako záhadná ako on sám. Ocitol sa v nej vďaka pestrofarebnému motýľovi, ktorý sa stane jeho spoločníkom a sprevádza ho na ceste plnej prekvapení a nečakaných stretnutí. V tejto knihe majú malí čitatelia možnosť zoznámiť sa s niektorými hrdinami slovenských rozprávok, na ktorých si ich rodičia a starí rodičia budú určite ešte pamätať.... celý text

Makrela Liška
22.12.2017 4 z 5

Carollovské snové putování po nových i zapomenutých dětských hrdinech. Moc příjemné počtení.

smrtonos4157
25.09.2017 4 z 5

Velice dobře výtvarně zpracovaná kniha . Text je spíše doplněk , ale nevadí mi . Jak sem se přímo od autorů knihy dozvěděl, vše mělo být trochu jinak , ale ...nikdo ty není jednoduché . Kdoví, jak vypadal původní text?

wiix
20.03.2017 4 z 5

Mám pocit, že kníh pre deti so snovou tematikou, prakticky bez deja, s otvorenými kapitolami pre myšlienky detí, je čoraz viac. Vždy uvažujem, či ide o knihy pre deti, alebo pre dospelých, zväčša mám pocit, že buď pre oboch spolu (musia čítať knihu naraz!) alebo ani pre jedného na 100%. Pri tomto príbehu som mala celý čas pocit, že autori nič nové nevymysleli (asi preto, že v aktuálnej detskej literatúre je tento štýl a táto zvlástna, čarovná grafika IN) avšak napriek tomu ma dostali a dojali. Príbej je citlivý, plný múdrostí a zdvorilosti, rýdzich, slovenských slov.

Pero Le Kvet
slovenská, 1965
2012  75%Jednou když jsem výjimečně kouřil aneb Kuřácké povídky
1996  80%Eseje
2016  80%Chlapec s očami ako hviezdy
2007  80%Perózia
2009  73%Mäsožravé kreslo

Kniha Chlapec s očami ako hviezdy je v