Chlapák

Chlapák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285974/mid_chlapak-jQW-285974.png 5 16 4

druzickaster
01.12.2018 5 z 5

Výbroné nadčasové dílo, smekám. Ač je příběh situován do poválečných let normalizace, je zde doba vykreslena velmi věrohodně bez normalizačních cingrlátek, pozlátek a vzdušných zámků tehdejšího režimu. Dvacetiletá životní etapa hlavního hrdiny nepostrádá hlavně lidský rozměr, i když s jeho chováním se ne vždy ztotožníte přesto není zcela zavržení hodný a ke konci ho musí člověk i politovat. Velmi mě zaujaly autorovy květnaté popisy nálad a prožitků a situací jeho románových postav. Dost často jsem si v této souvislosti vzpomněl na pana Hrabala. Některé odstavce vás prostě chytí za srdce a ke konci knihy jsem měl až mrazení jak je celý příběh promyšlený a vypointovaný.
Trošku mě zaráží, že tak kvalitní a čtivý román má zde tak málo hodnocení.

bábuška
26.02.2017 5 z 5

Svého času hodně populární kniha, v době normalizace pravděpodobně zakázaná, i dnes by byla jistě čtivá.

stju
15.08.2015

Tuto knihu jsem četla před několika desítkami let-jako trhák se půjčovala na koleji. Ráda bych si ji přečetla znovu, ale ani v městské knihovně ji nemají. Škoda, zajímalo by mě, jak by se mi nyní líbila.

vitavita
31.05.2012

Lidi by přečíst takovou knihy, i dnes je aktuální ...

Karel Ptáčník
česká, 1921 - 2002