Noc, kdy se bohové usmívali

Noc, kdy se bohové usmívali https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76206/noc-kdy-se-bohove-usmivali-76206.jpg 3 4 1

Dvě detektivní novely kanadského autora jsou spojeny postavou policejního inspektora Charlieho Saltera.

Literatura světová Detektivky, krimi Novely
Vydáno: , Československý spisovatel

A single death / The Night the Gods Smiled , 1983

Hemingway178
06.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Noc, kdy se bohové usmívali
"...přehlížel ranní várku povalečů, puberťáků bez domova a zjevně utahanych tepkoušů, kteří nazývali tenhle kus ulice domovem." (str.21)
Toronto 80 let není nijak hezké místo k životu a ani Charlie Salter není žádný lůmen. A ona ani tato detektivka není nic moc, i když to není ten důvod, proč by jí dnes už nikdo nevydal. Dokonce až tolik, že mi přišlo, že samotné pátrání zajímalo autora úplně nejméně. Takže se dozvíme, jak řeší krizi středního věku profesoři, pak policisté, pak ostatní zástupci mužské části světa (čuňata) a jaké to mají jejich polovičky těžké, ale jsou natolik na výši, že jim odpustí. A najednou je konec a vrah ve vězení. Dost nuda. Pobavila anotace, že autor píše ve stylu Agathy Christie. Už vidím jak madam Christie začíná svůj příběh tím, že její hrdina dráždí svou spící manželku, a když jí konečně vzbudí a ona s povzdechem souhlasí, aby od něj měla pokoj, tak on se sebere a odejde a ještě je nás....nenaložený.
Jediná smrt - aneb manželská poradna 2. Salter je méně naštvaný, asi že na něho mají vliv blížící se vánoce, ale zase přibyla jedna manželka navíc i se zbytkem rodiny. Trochu víc se vyšetřuje, ale stejně je to takové nemastné neslané. Další díly vyhledávat určitě nebudu.

Eric Wright
kanadská, 1929 - 2015
1992  65%Noc, kdy se bohové usmívali
2000  0%Třikrát Charlie Salter & Lucy Trimblová
2000  60%Třikrát Charlie Salter
1999  80%Tři případy a Charlie Salter
1991  50%Smrt ve staré vlasti

Kniha Noc, kdy se bohové usmívali je v