Dům bez klíče

Dům bez klíče https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63777/charlie-chan-dum-bez-63777.jpg 4 28 7

Charlie Chan série

Detektivní román uvádí čtenáře do Honolulu 20. let; napínavá zápletka kolem vraždy místního boháče je spojena s vyzrálou literární formou. Napínavou fabulí, exotickým prostředím i výborným literárním zpracováním uspokojí i nejnáročnější ctitele tohoto žánru. (www.pitaval.cz)

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , neuvedeno/neznámo (s.n.)

The House Without a Key , 1925

Ladis777
24.04.2023 3 z 5

Je to takový jednoduchý příběh, horší varianta milostných detektivek A. Christie, není to tak promyšlené, spousta věcí není dořečena a dořešena, pachatel nepřekvapil, spíš překvapil důvod. Škoda je taky, že atmosféra Honolulu je taková moc papírová, ač má kniha asi přesvědčovat o barevnosti a živosti místa, ale papírová je i většina postav, což je škoda, nejživější mi tam přišla tetička Minerva. Ale jako oddechovka do autobusu to jde, četl jsem mnohem horší detektivní díla.

Luigi1
09.12.2022 5 z 5

Tak uvidíme zda Charlie Chan vyřeší tento zapeklitý případ.

elena2054
12.05.2019 3 z 5

Naivní román červené knihovny s detektivní zápletkou.
Jsem schopna přečíst 600 stran za víkend, tohle jsem myslela, že nedočtu. Měsíc mi to trvalo, pokaždé jsem u čtení usla, a to i klidně dopoledne.
Snad je to dostatečně výstižná recenze. :)

Pavelpi
09.12.2017 4 z 5

Autora moc nemusím,ale myslím,že tahle kniha se mu docela povedla.Bylo to napínavé a celkem i děj nabral brzy obrátky.Takže jsem si v klidu početl.

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Také mě nejvíc zaujalo to prostředí Havaje, společnost, která tam žila, chování jejích členů. Ale i samotný příběh se čte dobře, je svižný.

Naias
01.05.2015 3 z 5

Súhlasím s tým, že pri čítaní je najlepšie vypnúť mozog. Ale viac mŕtvol som ku šťastiu nepotrebovala. Úplne mi stačili popisy nádherného prostredia. Najradšej by som nasadla do stroja času destinácia Havaj.

Rup
30.04.2015 4 z 5

Tak tohle je čistokrevný román do kapsy, tedy rodokaps. Vypnout mobil, vypnout tablet, vypnout mozek a číst. Jen těch mrtvol mohlo být víc - autor si na to připravil nejednu situaci. A také to mohlo být o třetinu kratší. V daném žánru velmi dobré.