Chaos a kyberkultura

kniha od:

Chaos a kyberkultura https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36411/chaos-a-kyberkultura-36411.jpg 4.2 15
Koupit Koupit eknihu Bazar

Propagátor LSD z let šedesátých vstupuje do virtuální reality s noblesou jemu vlastní. Nové trendy ve vývoji civilizace a inspirující úvahy o dalších možnostech rozšiřování vědomí. Zajímavá interview s Davidem Byrnem, Williamem S. Burroughsem a Brucem Sterlingem.

Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , DharmaGaia , Maťa
Originální název:

Chaos and Cyber Culture


více info...

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

ozzak
ozzak
19.09.2021 4 z 5

Další vyborná kniha psychydelického krále Timothy Leary kniha eseju na témata jako je lidský mozek a jeho hystorie vyvoje a jeho ovlivnění od psychidelický drog po vyvoj počitaču po represí od vladnouci elity plus rozhocory s vyznamnima osobnosti kontrakultury .

3497299
3497299
01.12.2011 4 z 5

Soubor esejí slavného psychiatra a gurua alternativní kultury Timothyho Learyho na jeho oblíbené témata: psychedelie, kyberpunk, moderní technologie, sex, politika atd. Vše prostoupeno lehce úsměvným rebelstvím, pozitivním přístupem ke světu a krédem "každý je sám sobě kormidelníkem", aneb zapni se, nalaď se a leť. Leary je podivuhodně sofistikovaný vizionář, který se mnohdy trefil do černého, ale přesto jej nelze brát moc vážně (ostatně on sám se vážnému nazírání vlastních názorů brání). Learyho vize směřují od duševní extáze a dokonalého orgasmu přes anti-militarismus k vizím nesmrtelné digitální osobnosti a jako referenční rámce mu slouží Tibetská kniha mrtvých, Joyceovy Finnegans Wake i texty Williama Gibsona. Kniha bohužel trpí nedostatečnou koncepčností - eseje či články na jednotlivá témata jsou tématicky řazeny poněkud povrchně a celku chybí hlubší sjednocující koncept (i když je pravda, že vzhledem k nosnému pojetí kyberkulturního světa jako chaosu, toho snad ani není třeba). V knize není úplně rozlišena hranice mezi fikcí, faktografií a publicistikou a na jedno téma tak vedle sebe čtenář nalezne rozhovor, úryvek z povídky a populární esejistiku. Některé texty z Chaosu a kyberkultury u nás vyšli i v jiných publikacích (Největší hity Timotiho Learyho 1., Politika extáze), což nemálo přispívá tomu, že obsah knihy nebude pro znalé díla Timothyho Learyho nicím příliš novým. České vydání navíc trpí nedostatečně kvalitním překladem, díky kterému se text místy kostrbatě zadrhává, a dosti zhůvěřilou grafickou úpravou, ze které čiší přílišný spěch a těžkopádný vydavatelský kalkul.


Štítky knihy

budoucnost kyberprostor

Autorovy další knížky

Timothy Leary
americká, 1920 - 1996
1996  91%Záblesky paměti
2000  85%Psychedelie / Trilogie o halucinogenech
2003  86%Velekněz
1997  83%Politika extáze
1997  84%Chaos a kyberkultura

Kniha Chaos a kyberkultura je v

Přečtených27x
Doporučených1x
Knihotéce14x
Chystám se číst22x
Chci si koupit5x
dalších seznamech1x