Chameleon v běhu staletí

Chameleon v běhu staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529443/bmid_chameleon-v-behu-staleti-65968a36c5f7a.jpg 5 1 1

Není na světě zvíře, jako chameleon. Podivuhodný tvor provází a fascinuje člověka od nepaměti. Vydejte se s námi na cestu časem, na které poznáme, že vztah člověka s chameleonem není ani zdaleka výstřelkem posledních let. Chameleon je hrdinou mnoha dávných legend. Od úsvitu dějin osudově zasahuje do lidských životů. Příběh chameleona je příběhem lidstva. Na cestě časem od pravěku po současnost potkáme bohy, krále, učence i blázny, ale hlavní hrdina zůstane stále jen jeden – úžasný chameleon. Kniha na základě mýtů, legend i skutečných událostí mapuje vztah člověka s chameleonem. Faktografie psaná zábavnou formou.... celý text

Mračoun
13.01.2024 5 z 5

Zajímavá kniha, určená nejen pro milovníky chameleonů, najde své čtenáře i u zájemců o historii. Provádí nás čtivou formou s nádechem humoru od prvopočátků civilizace až do novověku. Dozvěděl jsem se z ní například nejen o trochu netradičním pohledu na viníka zhřešení Adama a Evy v ráji, ale i o mládí nedávno zesnulé královny Alžběty. Za tím vším samozřejmě hledejte chameleona.
Lehký styl by mohl budit zdání lehkovážných fabulací, ale opak je pravdou. Použité informace jsou solidní. Svědčí o tom seznam zdrojové literatury čítajcící 11 stran.

2014  63%Zákon chrličů
2023  100%Chameleon v běhu staletí

Kniha Chameleon v běhu staletí je v