Cesty víry

Cesty víry https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150056/cesty-viry-150056.jpg 4 2 2

Cesty víry - jak je vidí a prožívají spisovatel, režisér, cestovatelka, kněz, rabín a invalidní žena.

bleska
16.08.2013 5 z 5

Na tuhle nenápadnou knížečku jsem narazila úplnou náhodou. Nabízí pohled na život a víru z různých úhlů. Tak jako my lidé jsme každý jiný, každý si k víře hledá jinou cestu.
Nejvíc mě asi oslovila část, kterou napsal Ivan Štampach:
"Jakého boha, kdo z nás má, to se dobře pozná na tom, co s námi naše víra činí. Je to víra v Boha či možná jen víra o Bohu, který život usnadňuje. Takto věřící si může žít pohodlně. Nemusí nic řešit, nic hledat. Za nic nemusí převzít zodpovědnost. Má své jisté, má vystaráno. Může se pobaveně usmívat nad těmi, kdo pracně hledají pravdu, kdo se pracně orientují na složitých životních cestách.
Je také víra, která chce vést do nebe tím, že dělá ze života na zemi peklo. Tito lidé žijí v úděsu z nebeského tyrana a jakmile k tomu mají příležitost, sami podle jeho vzoru tyranizují své bližní. Pokládají za své životní poslání umravňovat lidstvo."