Cesty knížecí

od:

Cesty knížecí

Historický román zpracovává námět z dávné slovanské minulosti v 9. století, z pohnutých dob Svatoplukovy vlády a pádu Velké Moravy. Na základě převážně archeologických pramenů vytvořil autor mohutnou fresku o vládcích Velkomoravské říše a jejich zápasu o samostatný slovanský stát, obraz rozpadu prvobytně pospolné společnosti a počátky feudalismu. Ústřední postavou je Svatopluk, pojatý jako věrojatný, složitý lidský typ a zároveň i jako monumentální typ vládce, bojovníka i politika. Děj probíhá ve třech liniích: první sleduje Svatoplukovu životní dráhu, druhá intriky jeho protivníků a třetí prostřednictvím Svatoplukova sluhy zpřítomňuje všední život v době dohasínajícího pohanství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33636/cesty-knizeci-33636.jpg 4.38
Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Finn123
11.12.2016

Podařený historický román. Nemám sice rád smutné konce, ale děj mne velmi zaujal. Kniha je taková sága o rozkvětu a pádu Velkomoravské říše a čte se tak říkajíc "jedním dechem"!
Výborné jsou krátké mezikapitolky Vzpomínka na čas. Zvláště ta na straně 255 a 256 mne velmi pobavila, takže jsem se k ní několikrát vrátil, i když je dost drsná.