Cesty k raketoplánům

Cesty k raketoplánům https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99754/bmid_cesty-k-raketoplanum-99754.jpg 5 3 2

I ve světovém srovnání ojedinělá kniha o raketových letounech a kosmických raketoplánech, jejich účelech a rozdílných přístupech ke koncepci. Popisuje historii letounů s raketovým pohonem od prvních kluzáků ve třicátých letech, přes raketové stíhačky až po raketoplány určené k letu na oběžnou dráhu. Obsahuje obrovské množství informací, technických údajů, detailů i souvislostí k těmto – v lidské historii zcela jedinečným – strojům.... celý text

vitek.sk
10.09.2014 5 z 5

Typ knihy, který dosud na českém trhu chyběl. Najdete mnoho informací o raketoplánech od prvního letu dále, ale informace o vývoji raketoplánu, různých koncepcích a návrzích, které s eneuskutečnily z těch či oněch důvodů najdete jen velmi těžko. Kniha je navíc napsána velmi čtivě a doplněna množstvím dobových fotografií a ilustrací. Proto dávám plný počet.

JiříŠkorpík
27.08.2013 5 z 5

Kvalitní literatura o raketoplánech se spoustou technických detailů, i když většina pochází z veřejně dostupných internetových zdrojů, ale je to srozumitelně seřazeno a upraveno. Musí říct, že mě příjemně překvapilo, když jsem se dozvěděl, na konci knihy, že autor je ročník 1990, tak snad tu máme novou nadějnou generaci autorů o kosmonautice.

2011  80%Vzhůru do vesmíru
2014  100%Filosofie mysli