Cestování po světě

Cestování po světě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213131/mid_cestovani-po-svete-213131.jpg 3 16 4

Cestovat se dá různě, ale objet během letních prázdnin zeměkouli, navíc v kouzelné létající bedně, to jde jenom díky fantazii dvou malých kluků - Vašíka a Tedíka, kteří v krátkých a jednoduchých příbězích zavedou malé čtenáře téměř na všechny kontinenty....

ladyfromskye
11.04.2024 2 z 5

1* za snahu a 1* za pěkné ilustrace, ale tím to u mě končí.
Tolik nesmyslů v jedné knížce a na tak malém prostoru jsem už hodně dlouho neviděla. A ne, nemyslím tím ty fantazijní prvky. Myslím tím třeba fakt, že v létě žádný karneval v Benátkách není. Nebo že Island není věčně zasněžená země, kde je minus 30 i uprostřed léta.
A smysl vlastně ani moc nedávají cesty do minulosti a jedna do budoucnosti – proč, proboha?
Za mě tedy rozhodně ne.

simca9342
12.06.2023 5 z 5

"Z pravěku "
Cestovat během dvou měsíců po celém světě v krabici? Jde to, ale jen ve fantazy světě a to jak všechno na světě vypadá nám ukážou dva malí, ale chytří kluci :-)

Mermaid
12.12.2022 2 z 5

Stylisticky na úrovni slohové práce žáka 2. stupně. Hvězdičky dávám za představení různých zemí dětem. Jinak je to opravdu pro začínající čtenáře, starším ta úroveň textu podle mě stačit nemůže.

EvaEma
19.05.2015 3 z 5

Knihu jsme četli se 7-letým synem. Je určena pro "první čtení". Myslím si, že pro první čtení, aby si knihu dítko četlo samo, jsou kapitoly moc dlouhé. Kniha nás však inspirovala a vedla nás k vyhledávání podrobností, nad kterými syn hloubal a v knize se nedočetl.