Cesta za svobodou

Cesta za svobodou https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228236/mid_cesta-za-svobodou-228236.jpg 4 2 2

Jádrem knihy je naléhavá snaha sdělit své zkušenosti, popsat složitou proměnu životních východisek emigranta i osobní oběť, kterou odevzdává zejména první emigrantská generace ztrátou vlastních kořenů. Také zkušenost nakonec nerealizovaného návratu po roce 1989 a zároveň perspektiva z kanadského Vancouveru na naši dnešní současnost je pozoruhodná a inspirativní. Manželé Milan a Jarmila se dvěma malými dětmi Péťou a Adélkou se rozhodli v roce 1984 emigrovat do Kanady. Když splnili své povinnosti vůči starým rodičům s rozsáhlou historií politického proskribování, chtěli dopřát zejména svým dětem život ve svobodnějším světě, opustili svůj pražský dům a odjeli na zdánlivou dovolenou. Otec rodiny - autor a hlavní postava příběhu zároveň - popisuje zážitky i zkušenosti během cesty přes bělehradský sběrný tábor, a zejména pak své osudy, počínání a pokusy o prosazení se ve vlastní emigraci.... celý text

martinidd
26.11.2016 5 z 5

Za mě vynikající pohled na život lidí kteří emigrovali "za lepším-jiným? " životem, bez příkras a stěžování si .

limetka2008
16.11.2015 3 z 5

Vcelku dobrá kniha, jedná se vlastně spíše než o beletrii o dokument emigrace jedné rodiny se spoustou zajímavých postřehů. Spíše pro nás pamětníky, než pro generace, které už to znají jen z dějepisu.

Milan Matějček
česká, 1935
2014  80%Cesta za svobodou
2008  100%Umírat se má na lačno
2019  %Miláček osudu

Kniha Cesta za svobodou je v