Cesta za Krásným ostrovem

Cesta za Krásným ostrovem https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51050/bmid_cesta-za-krasnym-ostrovem-8Zy-51050.jpg 5 6 4

Pohádky loďky Matyldy série

Dětským čtenářům od 5 do 9 let přinášíme sérii tří pohádek o loďce Matyldě, které na sebe volně navazují. Knížky jsou postaveny na pohádkové fantazii a dětsky vnímaném světě, kdy se malý čtenář setká s pohádkovými bytostmi (piráti, víly, mořská panna...) a společně s hrdiny prožívá mnohá dobrodružství v kouzelných zemích i neznámých místech. Začínajícího čtenáře by měly oslovit exotičností prostředí, podpořenou hezkými obrázky, ale a příjemnou atmosférou pohádky, kde vždy vše nakonec dopadne tak, jak má. Pohádky humorným a především laskavým způsobem nenásilně seznamují s etickými hodnotami v mezilidských vztazích. V jednom světě se vedle sebe potkávají lidé, zvířátka, pohádkové bytosti i částečně personifikované věci. Vytvářejí se mezi nimi vazby a vznikají situace, které nejsou nepodobné situacím ze skutečného života dětí (např. nebát se prokázat svou statečnost, pomoci někomu v nouzi, svatba v rodině a s tím související změna vztahů, síla přátelství atd.). Kromě základních etických hodnot je nedílnou součástí knížky také výchova k ekologickému cítění světa (vypouštění ptáků z klecí, sázení a péče o stromek, seznámení se s u nás méně známými mořskými živočichy - kosatka, mořská vydra, chobotnice aj.).... celý text

adela2316
17.08.2023 5 z 5

Pokračování loďky Matyldy a její posádky, opět napínavé a dobrodružné.

Cassidy.L
20.07.2023 5 z 5

Krásný příběh o přátelství. Skvělý příběh loďky Matyldy a její posádky :) dcerka byla nadšená

evasamankova
13.02.2017 4 z 5

Stejně milé a stejně čtivé jako Dopadení piráta Hromburáce. Bavilo mě i syna. A nemožné nezmínit i roztomilé ilustrace!

MartinaF
02.07.2013 4 z 5

Veselé dobrodužství námořnické posádky lodi Matyldy. Cestu ke Krásnému ostrovu doprovází řada bláznivých příhod.

Stanislava Bumbová
česká, 1978