Cesta tří králů

Cesta tří králů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397450/bmid_cesta-tri-kralu-NW2-397450.jpg 5 4 4

Na nebi zazářila jasná hvězda, vypovídající o tom, že se na Zemi narodilo dítě Slunce, spasitel světa. Králové Baltazar, Melichar a Kašpar se každý ve své říši vydávají na cestu, aby se dítěti poklonili. Ánanda, Tharsis a Ipuwer, jejich věrní služebníci, je doprovázejí. Co na cestě prožili a jaké byly jejich dary, o tom vypráví tato kniha.... celý text

Náboženství Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Franesa

Es zogen der Könige

eLiskaS*
10.02.2024 5 z 5

Moc hezká kniha. Příběh o cestě králů podaný jiným způsobem. Kniha obsahuje nádherné ilustrace

sgjoli
04.12.2020 5 z 5

Tento příběh se mi velmi líbil a vůbec nevadí, že kniha samotná je určena hlavně dětem (na obálce psáno pro děti od 5 let). Příběh narození Ježíše je zde vyprávěn z pohledu tří králů, je to zaměřeno přímo na ně a na jejich cestu. Myslím, že příběh samotný je napsaný velmi poutavě a nenuceně - tak, aby to dítě dokázalo dobře vnímat a pochopit. Je to pěkně srozumitelné a působí to vlastně dost pohádkovým dojmem se špetkou jakéhosi nadpřirozena (mystična), které čtenáře umí vtáhnout do děje knihy. V určitých momentech jsem tu našla i jistý přesah v několika ponaučeních, které si dítě může z knihy odnést. Navíc je kniha opatřena krásnými celostránkovými ilustracemi, které se mi moc líbily. Myslím, že kniha by mohla zaujmout i dospělé čtenáře, kteří v době (před)vánoční hledají nějaké vskutku milé vyprávění hodící se do adventní doby.

Autorovy knížky

Brigitte Barz