Cesta slávy

Cesta slávy https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30976/bmid_cesta-slavy-bqf-30976.png 4 75 29

Hlavním hrdinou je George Leigh Mallory, jehož jméno je nerozlučně spojeno s nejvyšší horou světa, Mount Everestem. Jako vůdce anglické výpravy v roce 1922 dovedl expedici až pod Severní Sedlo do výšky 8255 m. Při výstupu na vrchol ale došlo k tragédii, při níž zahynulo sedm šerpů. Výprava kvůli svému neúspěchu sklidila v rodné Anglii velkou kritiku. Mallory se k Everestu však ještě jednou vrací… Poslední pokus učiní v roce 1924, ale i se svým kolegou zmizí ve svazích obrovské hory. Malloryho tělo bylo objeveno až v roce 1999. Zdolal či nezdolal vrchol Mount Everestu? Tato otázka je dodnes nezodpovězena. Existují jen domněnky. Ale jméno George Leigha Malloryho se stalo legendou…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Plejáda

Paths of Glory , 2009

IYv
02.03.2016 5 z 5

krásná kniha, kterou zhltla celá rodina, od syna až k babičce. Nikdo se nedokázal odtrhnout.
Je to skvěle napsáno, napínavé, lidské a když si člověk pomyslí, s jakou výbavou tam v r. 1922 lezli, musí jen smeknout.
Máme doma letitou knihu Arnošta Černíka "Trůny bohů" a do té jsem vložila pár výstřižků, když v r. 1999 našli Malloryho tělo. Když jsem Cestu slávy četla, úplně se mi svíralo srdce. Donutilo mě to vyhledat další a další info. Ten příběh je neuvěřitelný.
update 2018
dcera se stala členkou univerzitního lezeckého klubu v Oxfordu, je to nejstarší alpinistický klub (1857) na světě a samozřejmě Mallory i Irvine byli členem. Jsem pyšná :-)

Albina
08.02.2016 5 z 5

Kdyby mi někdo nabídl, ať si přečtu knihu o horolezcích, s díky bych odmítla. Naštěstí v tomto případě jsem přečetla první odstavec a už jsem knihu nedokázala odložit. Mallory byl úžasný člověk a Archer o něm napsal poutavý a velmi čtivý příběh.

kannibal28
12.10.2014 5 z 5

kniha lahko a dobre sa čitala

technik1965
08.06.2013 4 z 5

Veľmi pekné čítania, kniha Vás pohltí.

Lenka
24.01.2013 5 z 5

Knížka byla moc pěkná. Doporučuji přečíst

icecko
30.05.2012 4 z 5

Poutavý příběh,který chytne a nepustí.

kilometr
15.05.2012 5 z 5

Strhující kniha,kterou nejde odložit z ruky dříve,než ji dočtete.100%.
Letos jsem lepší knihu nečetl.

jezurka
21.07.2011 5 z 5

Knihu můžu doporučit, od Jeffereyho Archera jsem četla už několik knih a vždy jsem byla nadšená. Ani tentokrát nezklamal. "MONIFTA" mi mluví z duše, nevím co k tomu dodat snad jen že jsem si u závěru knihy pobrečela :-).

monifta
29.03.2011 4 z 5

Zaujímavá kniha so super príbehom :) ...a keďže sa o horolezectvo a všetko s ním spojené vôbec nezaujímam, tak mi aj trošku rozšírila obzory a ukázala aj čosi zo života horolezcov tým najzaujímavejším spôsobom - fakt odporúčam - super štýl písania, super príbeh, napínavé a...DOBRODRUŽNÉ :) - veľmi dobre sa číta.
A ako je napísané na obale knihy - "Príbeh muža, ktorý mal dve vášne (lásky) a jedna z nich ho zabila" ... mne osobne sa veľmi páčila láska Georgea a jeho manželky - a tie krásne listy, ktoré jej písal...super ! :)