Cesta k emočnej a duchovnej zrelosti

Cesta k emočnej a duchovnej zrelosti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449839/bmid_cesta-k-emocnej-a-duchovnej-zrelost-dOC-449839.jpg 4 3 1

Dlhoočakávaná kniha, ktorá sa nevenuje len nášmu duchovému rastu, po ktorom ako kresťania úprimne túžime. Naplno hovorí o emóciách ako o neoddelitelnej súčasti zrelého človeka. Peter Scazzero ťa pozíva prebádať 90% tvojho vnútra, ktoré ostáva pod povrchom. Ak i ty si človek zažívajúci duchovné zážitky, chválu či v spoločenstvo, no tvoj vnútorný život je jeden veľký chaos, táto kniha je pre teba. Nenechaj sa naďalej zmietať strachom či prehnanou citlivosťou na seba samého. Poď pod povrch tvojho ja a vydaj sa na cestu zrelosti. Vďaka knihe odhalíš desať symptómov emočnej a duchovnej nezrelosti, no i biblické princípy, ktoré ťa povedú cestou hlbokej premeny. Peter Scazzero bol vedúci zboru, ktorý sa učil na vlastných chybách. Uvedomil si, že niečo nie je v poriadku, keď sa mu zbor takmer rozpadol pod dôsledkami jeho charakteru. No vďaka tomu zistil, že kombinácia emočnej zrelosti a spirituality, môže priniesť zásadnú revolúciu vo vzťahu s Otcom, i so sebou samotným. Tak buď darom pre tento svet a ži svoj autentický život.... celý text

Anickahor
25.04.2021 4 z 5

"Dovoľ si zažiť plnú silu svojich emócií. Dovoľ im prejaviť sa bez toho, aby si ich cenzúroval. Potom sa nad nimi budeš môcť zamysleť a rozhodnúť sa, čo s nimi urobiť."

Autor na svém příkladu a jiných obrazech a příbězích velmi srozumitelně přibližuje důležitost propojení emoční u duchovní zralosti v životě věřícího člověka.
Kniha začíná zkoumáním "povrchu" lidské duše jako vrcholu ledovce, ale postupně se při čtení dostáváme na hlubinu - na hlubinu sebe sama.
Nečekejte chuťovku na jedno odpoledne. Velmi doporučuji knihu číst postupně, třeba jednu kapitolu za jeden týden. Podtrhávejte si zajímavé části, přemýšlejte, zkoumejte svoje pocity a myšlenky. Také se mi osvědčilo knihu číst s dalšími lidmi v malé skupince, poté se o jednotlivých kapitolách společně bavit. Rozšíří Vám to obzory a jistě Vás to obohatí.

Peter Scazzero
americká, 1956