Cesta do Ejn Charod

Cesta do Ejn Charod https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293726/bmid_cesta-do-ejn-charod-M2I-293726.jpg 4 6 2

Drsný a napínavý příběh o fiktivním vojenském převratu v Izraeli s prvky science fiction.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ivo Železný

Ha-derech le-Ejn Charod , 1984

Nofar197
15.03.2023 4 z 5

V Izraeli došlo k fiktivními převratu. Hlavní hrdina se snaží dosáhnout svého cíle - je z neznámého důvodu přesvědčený, že pokud se mu podaří dostat se do Ejn Charod na severu Izraele, bude vše v pořádku. Bohužel realita je jiná......
Kniha podle mého názoru velmi dobrá i skvěle přeložená, bohužel vzhledem k faktu, že šlo o první překlad z moderní hebrejštiny, nejednalo se právě o nejlepší volbu. Teprve několik let predtim došlo po více než dvaceti letech ke znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejší ČSFR a Izraelem. Mnoho tehdejších čtenářů nevědělo o Izraeli vůbec nic, internet ještě neexistoval.... Přece jen by bylo víc na místě vydat knihu autora, který se zabývá tématem reálné izraelské společnosti tehdejší doby.

Alto98
26.11.2021 1 z 5

O příběh zřejmě ani tak nejde, má to prý být kritika izraelské společnosti. Nějak jsem se ale neorientoval, co vlastně autor kritizuje (státní převraty?) a jaké sám zastává názory. Prvky scifi jsem nezpozoroval.

Autorovy knížky

Amos Kenan