Československé tankové síly 1945-1992

Československé tankové síly 1945-1992 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215550/mid_ceskoslovenske-tankove-sily-1945-1992-215550.jpg 4 8 1

První kniha na českém trhu, která se zaměřuje na bezmála půlstoletou historii tankových jednotek, které tvořily hlavní údernou sílu poválečné československé armády. Její autor, známý odborník na tuto tematiku, podrobně popisuje jednotlivé fáze vývoje této součásti...

Perseus
03.10.2020 4 z 5

Od tohoto autora jsem už přečetl knihu SOVĚTSKÉ TANKOVÉ IMPÉRIUM a tato kniha je psaná ve stejném duchu (viz komentář). Kniha je doslova přecpána číselnými údaji o počtech a typech obrněných vozidel vyrobených v Československu, nebo v jiném státě Varšav. smlouvy(ale používaných čs. armádou), dovezených, vyvezených, uskladněných atd. Další velké mínus bych dal za časté používání zkratek, které jsou vysvětleny jen na začátku knihy takže po chvíli čtení už nevíte co daná zkratka znamená.
Plusem knihy je, že se čtenář dozví něco organizaci obrněných jednotek v Československu od druh. svět. války až do nedávné minulosti, zahraničním obchodu s voj. technikou a historii těžkého průmyslu na výrobu obrněných vozidel.
Celkově mi přišlo čtení této knihy složité a člověk se musí soustředit, jinak se v textu ztratí.