Československá armáda ve Velké Británii

Československá armáda ve Velké Británii https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300394/mid_ceskoslovenska-armada-ve-velke-brit-XCJ-300394.jpg 5 1 1

Jen stručně se autoři této výpravné publikace v úvodu zabývají vznikem a působením pozdější Československé samostatné obrněné brigády. Pozornost zaměřili na stejnokroje a výstroj našich vojáků. Představují nám téměř kompletní, zároveň velmi detailní, přehled původních polních a vycházkových stejnokrojů, speciální výstroje tankových osádek či protiplynové ochrany, příleb a čepic, strůje, obuvi a dalšího výstrojního materiálu. Dočteme se o provedení, výrobě a umístění výsostných i hodnostních odznaků, průkazech a legitimacích. Barevné fotografie jsou velmi vhodně doplněny dobovými fotografiemi čs. vojáků. Seznam literatury. Přehled výstroje, označení a částečně i výzbroje příslušníků pozemních jednotek Čs. armády ve Velké Británii za 2. světové války.... celý text

jan.para
10.03.2023 5 z 5

Zajímavá encyklopedie s mnoha fotografiemi. Čtenář se v ní dozví všechny informace k výstroji a výzbroji naší brigády ve Velké Británii.

druhá světová válka (1939–1945) druhý odboj československý zahraniční odboj vojenské uniformy a výstroj Československá samostatná obrněná brigáda

Vilém Fencl
česká, 1971