Českokrumlovské domy vyprávějí ekniha

Milí čtenáři, vyprávějme si opět některé pověsti z téměř nevyčerpatelného pokladu kouzelného městečka nad řekou - Českého Krumlova. Z kláštera sv. Kláry se na nás usměje klariska sestra Margareta jako dobrý duch celého objektu. Čarodějnice Annabella nám odkryje mnohá tajemství života; záhadná černá dáma i dnes má co říci lidem, bydlícím v domě, kam tak ráda přichází z věčnosti. Krásná Justina stále hledá dopis od Marka a konečně se dozvíme také velké tajemství obestírající hudební školu v Kostelní ulici. Jen jedno přání, kéž by se splnilo, a to, aby se nám líbilo vyprávění o českokrumlovském zámku Bílé paní, která jako ochranný duch jej už po staletí pozoruje a po zásluze odměňuje jakékoliv nepravosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114586/ceskokrumlovske-domy-vypraveji-114586.jpg 4.29
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno (ekniha), Kopp (České Budějovice)

Kniha Českokrumlovské domy vyprávějí

Stolda
23.08.2017

Opravdu příjemné čtení,která vás chytne a nepustí, vyloženě jsem se těšil na večer,až budu moci , po práci a v klidu čist dál.

Damato
02.07.2017

Milé,příjemné vyprávění před nastávající dovolenou,kterou se chystáme prožít právě v okolí Krumlova,kam se moc těšíme,mně osobně uz v uších zní písnička ...Malovaný džbánku z krumlovského zámku...a to interpretku této písně moc nemusím,ale písnička je krásná,věřím,že i dovolená poblíž tohoto zámku a tajemných míst o kterých se v této knize píše,bude stát za to..

2ndFebruary
15.09.2015

Moc krásné příběhy!
Je skvělé, že něco takového existuje.
Paní Helena Braunová má moc sympatický styl psaní a ta doba, ve které se příběhy a pověsti odehrávají na vás okamžitě dýchne!

babyboar
22.04.2014

Minulý rok jsem v tomto krásném městě strávila velmi příjemnou dovolenou a tak mne potěšilo, že si mohu s touto knížkou zavzpomínat a navíc se ještě něco dozvědět, pobavit se a také cítit napětí, protože mnoho pověstí je velmi mrazivých až hororových. Líbí se mi i forma, rámec, který autorka pověstem dala.

tkometka
27.02.2014

Pěkné čtení. Hlavně když si můžete s knížkou procházet své město :)

llor
03.12.2013

Knihu jsem objevila náhodou. Jezdím do Krumlova každoročně a město miluji. Spisovatelku jsem si ihned oblíbila, má velice příjemný styl vyprávění, proložený tím, jak se o příběhu dozvěděla, dotkne se místy i svého dětství. Moc bych si přála, kdyby se v literárních vzpomínkách vrátila na čas do Kročehlav :-)

Targa Dall
10.06.2013

Četl jsem tuto knihu kvůli práci, takže tak nějak nuceně, ale jsem moc rád, že jsem ji dostal do ruky. Některé příběhy jsou opravdu pěkné.

Ocení asi spíše Krumlováci.