České Vánoce: Od vzniku republiky po sametovou revoluci

Výjimečná kniha o slavení vánočních svátků za první republiky, v období nacistické okupace, v padesátých letech, ve "zlatých šedesátých" či v éře normalizace. Přibližuje, jak Vánoce prožívali českoslovenští prezidenti, řadoví občané, nuceně nasazení dělníci, vojáci zahraniční armády nebo političtí vězni nacismu a komunismu. Autoři vycházejí z dobových pramenů i ze vzpomínek desítek pamětníků nejrůznějšího věku a profesí. Knihu doplňuje více než sto ilustrací, z jejích stránek tak promlouvají nejen archivní dokumenty, ale i rodinné fotografie, dobové inzeráty a vánoční ozdoby, karikatury z legálního i ilegálního tisku, propagandistické plakáty, vánoční fejetony či básně a v neposlední řadě i dosud nepublikované autentické vzpomínky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49390/ceske-vanoce-od-vzniku-republiky-po-mq2-49390.jpg 4.38
Literatura naučná, Historie
Vydáno · Dokořán

Kniha České Vánoce: Od vzniku republiky po sametovou revoluci

kristeen
28.02.2012

Knížka dýchá specifickou vánoční atmosférou a jako taková je pro ty, kteří mají tohle období roku rádi, velkou radostí. Časový záběr knížky ale přináší i vzpomínky svázané s neradostnými historickými etapami naší země, při nichž někdy knížka spíš mrazí, než by hladila. Právě ty ovšem nejvíce ukazují, jak důležitou roli v našem životě Vánoce hrají.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Vánoce svátky křesťanské svátky

Autoři knihy