Česká republika a její armáda

Publikace Ministerstva obrany ČR mapující historii a současnost ozbrojených sil České republiky až po integraci do NATO, včetně historie vzniku a vývoje české státnosti. Kniha je plně dvojjazyčná (česky/anglicky).

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288026/ceska-republika-a-jeji-armada-Vix-288026.JPG 41
Literatura naučná
Vydáno:, Ministerstvo obrany ČR - Agentura vojenských informací a služeb

pavel80
04.03.2016

Knížku jsem viděl náhodou v antikvariátu a jako vojenský fanoušek jsem nemohl odolat. Sice nepřináší žádné převratné informace, nicméně je to velmi sympatická publikace a vyváženým mixem textu, fotografií a ilustrací, přibližující historii a současnost české armády i s historií vzniku české státnosti vůbec, rozčleněná do kapitol o vzniku a vývoji české státnosti, boj za národní samostatnost, armáda mezi dvěma světovými válkami, domácí a zahraniční odboj za 2. světové války, Československá armáda v letech 1945 - 1989, rozdělení republik, současné členění armády ČR - pozemní síly, vzdušné síly, síly územní obrany, podpůrné složky, vojenská policie, zahraniční mírové a pozorovatelské mise, státní a vojenská vyznamenání ČR, a další. Jak už jsem uvedl, pro fandy a znalce nic nového nepřinese, avšak na to také není myšlena, nejedná se o odbornou encyklopedii. Velmi dobře se hodí jako stručná a přehledná příručka o historii a současnosti naší armády pro obyčejného čtenáře či pro někoho, kdo hledá o naší armádě základní informace. Knížka je vázaná, plnobarevná a tištěná na křídovém papíře. Pokud ji někde seženete, doporučuji.

Autoři knihy

kolektiv autorů