Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129865/bmid_cervena-kniha-ohrozenych-a-vzacnych-4VU-129865.jpg 5 1 1

Tento diel obsahuje 400 druhov cievnatých rastlín, ktoré sú na území Slovenskej republiky a Českej republiky z rozličných dôvodov ohrozené. Kniha je písaná dvojjazyčne, je dielom slovenských a českých autorov a jednotlivé druhy sú opísané v jazyku autora. Každý spomenutý druh je vyobrazený na farebnej perokresbe a jeho výskyt je vyznačený na samostatnej mapke.... celý text

Marla
08.12.2019 5 z 5

Úplně jsem zapomněla, že ji mám, náhodou jsem ji vytáhla při úklidu knihovny...od doby vydání se mnohé změnilo, za některými rostlinami se už musíme vydat do zahraničí, některé vymizely úplně a jiné naopak přibývají. Vše se prostě mění, ale kniha je stále zajímavá.

rostliny, flóra ohrožená zvířata vzácní živočichové vzácné rostliny

Autoři knihy

Jan Čeřovský
česká, 1930
Štefan Maglocký
slovenská, 1937 - 2008

Kniha Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny je v