Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520704/mid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-HdL-520704.jpg 4 1097 1097

Speciální nové vydání s bonusovou kapitolou! Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů... Doporučený věk 15+... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

any37
04.11.2020 4 z 5

Ne úplně klasické contemporary, a to je asi právě ten důvod, proč se mi to hodně líbilo. Romantická linka, do které vstupuje politika a vlastně ji i ovládá, byla něco originálního a to právě pro mě. Myšlenky, chování a činy postav byly napsány tak uvěřitelně, jako kdyby to autorka sama zažila. Občas to bylo ale trošku utahané, proto ten bod dolů.

Podlavicí
03.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá je neuvěřitelně milý, čistý, přirozený, osobitý, romantický, něžný, sexy příběh s poselstvím Děj je čtivý, zajímavý a originální. Pokračovala bych ve výčtu pozitiv, ale došla mi adjektiva. Nikdy jsem nebyla fanoušek politických témat, ani jsem se nijak moc nezajímala o LGBT literaturu. Jednou jsem četla Willa Graysona od Johna Greena, ale nemělo to u mě valný úspěch, což mě až doteď odrazovalo od dalších pokusů v tomto žánru.
Červená, bílá a královsky modrá je ale průlomové dílo. Něco, na co jsme v dnešní době čekali. Reflektuje témata jako rasismus a homofobie zcela nevtíravým způsobem.

Petkona
03.11.2020 5 z 5

Podle recenzí ostatních, které byly ve většině takové, že: bylo to zbytečně dlouhé a natahované a že by se tam mohlo vynechat třeba sto stran, jsem očekávala takovou tu utahanou pomalou romantiku. Ale hrozně moc mě to překvapilo. Mile. Chápu, že někomu ten styl psaní může připadat trošku zdlouhavý, ale mě to moc vyhovovalo.  Bavilo mě, jak si hlavní hrdinové budovali svůj vztah, protože prostě miluju hate-to-love romantiky. Taky jsem vůbec nečekala, že se mi bude tolik líbit to politické prostředí. Bylo to zase něco jiného, ale za mě fajn. Jinak tohle je 100% moje nejvíc lepíkovaná knížka (a to si je moc nelepíkuju!). Bylo tam tolik vtipných komentářů, hlášek a narážek. Navíc já miluju knihy kde jsou různé zmínky o filmech, písničkách nebo jiných knihách. Samozřejmě mi hlavní i vedlejší postavy přirostli k srdci, protože komu ne? Byly skvěle napsané a to jak se vyvíjel jejich vztah jsem naprosto milovala. Přijde mi, že v recenzi nejde moc dobře vyjádřit, jak je ta kniha skvělá, ale prostě si ji přečtěte. A i když to bylo poměrně dost přeslazené, ale příjemně, tak se tam řešily i docela vážná témata a to tomu dávalo trochu více na realističnosti. Tahle kniha by se podle mě měla číst. Zatím je to asi nejlepší lgbt kniha co jsem četla :)

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Od knížky jsem měla hodně vysoká očekávání, která z větší části naplnila. Není to taková bomba jakou jsem čekala a chtěla, ale bylo to moc fajn, vtipné počtení! Alexe i Henryho jsem si totálně zamilovala, krásně se doplňují a oba mě moc bavili. Celá knížka je neskutečně vtipná a romantika ani erotika tam také nechybí. Knížka spadá do new adult, tudíž nejsme ochuzeni ani o trošku peprnější sexuální scény. Moc se mi líbilo že si to všechno autorka (jak je občas u podobných knížek ve zvyku) nenechala na konec, ale hezky tím knížku proložila. Za mě moc příjemné čtení, které mě neskutečně moc bavilo.

12103
31.10.2020 5 z 5

U této knihy jsem se pobavila a krásně plynule se četla. Ale něco přece jen. Je to první kniha, která u mě vyvolala pocit jiné generace. Zatím jsem se vždy dokázala docela úspěšně adaptovat s jakkoli podanými slovy, ale tady jsem chvílemi měla pocit, že všichni jsou teenejdři komunikujícími jazykem twítu:).
I přes toto se mi velmi líbila a doporučuji si prohlédnout svět pohádkovýma očima.

Damonka12
27.10.2020 5 z 5

Dokonalá kniha, LGBT téma v kombinaci s politikou. U knihy jsem se často smála a uculovala. Skvělí hlavní hrdinové a úžasné scény.

Maara320
27.10.2020 5 z 5

Za mě, dokonalá kniha. V jednom týdnu přečtena třikrát. Ano, čtete správně, TŘIKRÁT ????

Jass
26.10.2020 4 z 5

Nechci tvrdit, že tenhle příběh není o lásce, protože je. Ale... rozhodně jsem nedostala tu vtipnou a romantickou knihu, o které všichni mluví. Nechápejte mě špatně, vtipné to je, romance byla taky fajn, ale ta kniha je ve skutečnosti o něčem jiném... Je to kniha naděje v lepší svět, který možná není perfektní a pořád má své chyby, ale všechno v něm nakonec dobře dopadne. Svět kde lidi používají tu kouli co mají na krku. Je to kniha o politice a populismu a prezidentských volbách. Jak autorka sama v poděkování píše, je to únik ze současné situace americké politiky. A tohle všechno bylo skvělé, bohužel, jsem o tom neustále musela přemýšlet a proto jsem nevěnovala romanci tolik pozornosti kolik by zasloužila... no, nedá se nic dělat, tak příště...
Plusové body za realistické uvědomění vlastní bisexuality a citáty z historických dopisů. Jedna část knihy mě dojala tak, že jsem měla slzy na krajíčku, ale... to bych už zabrousila do spoilerů...
Edit: Ještě jsem zapomněla dodat, že z knihy je hodně poznat, že ji psala Američanka, zatímco Americkým reáliím je věnována velká péče a řekla bych, že jsou i dost přesné, v těch Britských je od počátku trochu zmatek a myslím, že některé tituly trochu pomíchala (pokud je babička královna, pak by Catherine měla být Princess of Wales a ne její synové? Dokonce mám pocit, že tam tak titulují Henryho (Prince, samozřejmě...)? Nevím... přiznám se, že se v tom nevyznám a je možné že se celkově pletu, nicméně Britská strana příběhu byla určitě zjednodušená - i když to by teoreticky mohlo být dané Alexovým úhlem pohledu...)
(Čteno v angličtině)

šneki
25.10.2020 4 z 5

Skvělá oddechovka, která zase není až tak úplně blbá, proto 4*. Většina knihy je sice romantika/erotika, ale prostředí je tak krásně idealistický, že vám nedá než zapřemýšlet, jak by bylo fajn žít v takovém světě.

kalinkacz
24.10.2020 5 z 5

S LGBT knihami se v zahraničí v posledních letech roztrhl pytel, ale jak najít tu dobrou... Červená, bílá a královsky modrá získala na Goodreads ihned po vydání plná hodnocení a já zbystřila... Knihu jsem nejprve četla v angličtině zamilovala se - do postav, prostředí i vztahu mezi hlavními hrdiny... Letos jsem si knihu přečetla znovu, tentokrát v češtině a bylo to opět skvělé... Tato LGBT new adult romance má rozhodně co nabídnout a je to zaručený zlepšovač nálady!

Kešu1981
09.10.2020 5 z 5

Dávám 2x pět hvězd...protože už teď vím, že si tenhle příběh někdy přečtu znovu, tak moc je to dobrý!!! Reread :o)

JannaB
09.10.2020 2 z 5

Bohužel, mě tato kniha zklamala. Mám ráda knihy s LGBT tématikou, ale u této knihy jsem přeskakovala odstavce a nakonec i stránky a to pro knihu není dobrý.

ElikaS
07.10.2020 5 z 5

Tohle jsem si užila. Obecně mě knížky o gayích baví - za prvé se mi líbí, jak jsou ve většině případů hlavní hrdinové přímý a o všem zbytečně dlouho nespekulují a říkají věci na přímo, za druhé jsou tak něžně romantické, že mě chytí a nepustí. A tahle kniha to vše splnila. Alex a Henry byli skvělí. U knížky jsem se fakt pobavila a líbilo se mi i zasazení děje do britské monarchie a Bílého domu. Ocenila jsem i politickou linku, takže to nebyla jen tuctová romantika. Rozhodně doporučuji.

BlankaHill
04.10.2020 3 z 5

V první řadě je třeba říct, že se jedná o mojí první LGBT knihu - tudíž nemám s čím srovnávat. Každopádně jsem se při čtení cítila jako na houpačce. Chvíli nahoře, chvíli dole. Ze začátku mě kniha hodně bavila - byla plná sarkasmu, vtipu a vážně jsem se i nahlas smála. Pak ale přišel zlom, kdy jsem se místy opravdu nudila a kdybych knihu neměla v rámci štafety, tak ji snad i na chvilku odložím. Naštěstí nastaly nějaké ty zvraty, i když očekávané a četlo se to zase skvěle. Celkově je to milá odpočinková knížka se zajímavými momenty, které nutí k zamyšlení.

tittanie
04.10.2020

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Líbil se mi nápad a obálka. Ale kniha mě zklamala. Byla zbytečně zdlouhavá, věnovala se věcem, které odváděly od hlavního příběhu. Nepřišla mi ani vtipná. Škoda. Přišlo mi to takové těžkopádné, ale líbilo se mi zasazení děje do opravdového světa.

vlkove
03.10.2020 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná ale mám k tomu jednu výtku. Vadil mi občasně rozvláčnější děj prokládaný velkým množstvím myšlenek hlavního hrdiny. Našla se tedy občasná hluchá místa, která mě nudila. Kdyby kniha měla o sto stran méně, určitě bych se nezlobila.
Co lze o knize říci je, že obsahuje velké množství politiky a historie, a také množství erotických scén. Celkově jde o zrařilé LGBT dílo, které určitě neurazí.

happy19
27.09.2020 5 z 5

Růžový dortík ve formě knihy spořádán na dvě sousta:-D...
On,My..božani:-*
Vkusně napsaná prvotina..škoda,že nejsou některé pasáže i z pohledu Jeho Výsosti,-)
Vtipné,rozkošné,sladké..lidské!
Navždy♡

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Moc hezky vystavěný příběh, který kombinuje více prvků - politické machinace a nálady ve společnosti, romantické, rodinné, tradice vs změna a další. Jako první bych chtěla vyzdvihnout věnování na začátku knihy, které mě velice potěšilo, jelikož se řadím mezi obě tyto skupiny lidí (tedy podivíny i snílky)!! Kniha jako celek na mě působí velmi dobře - je to takový Já, Simon posunutý na další level. Jak už název a obálka naznačují, tak hlavní částí příběhu bude vztah syna americké prezidentky a britského prince. Jak se ukáže není jednoduché skloubit politiku a milostný život a pro oba hlavní hrdiny příběhu to bude, jak se říká, běh na dlouhou trať :) Co velmi oceňuji jsou politické odbočky od hlavního milostného příběhu - třeba takové slovo gerrymandering jsem neslyšela od bakaláře na politologii :D :D Další věcí, která mě na knize potěšila je její podobnost s některými z mých oblíbených filmů a seriálů (The Royals, Scandal, Den zrady, The Crown...). Další skvělou věcí na knize je její vtip - a to hlavně v elektronické komunikaci mezi hlavními protagonisty (najdeme v ní ale i citování klasiků - tady jsem si zase vzpomněla na film Sex ve městě :) ) Hlavním plusem a přínosem knihy je to, že se nesoustředí jen na jedno téma, ale najdeme jich celé spektrum - objevování sexuality, politické volby, LGBT komunita, minulost britského impéria, boj se závislostmi jako alkohol nebo drogy, sexuální obtěžování.....Jinak za takový popis sexuálních scén by se nemusela stydět ani autorka 365 dní (to prosím berte s rezervou :D :D :D ) Jinak důvod, proč autorka knihu napsala je zřejmá už od začátku - tedy hlavně naprostým vymazáním osoby nynějšího US prezidenta, takže doslov ani nebyl v tomto případě zapotřebí :D :D :D

zpetkeknize
26.09.2020 5 z 5

Mám za sebou už druhý reread a říkám vám - tuhle knížku si prostě musíte přečíst! Miluju jí! Splňuje všechno, co mám v literatuře ráda - hate-love relationship, feel-good romanci, humor, výborné ženské vedlejší postavy a nádherné procítěné momenty.

ElissBooks
26.09.2020 5 z 5

Tak tohle byl pro mě ten nejlepší LGBT román, který se mi zatím dostal do ruky :-) Bylo to vtipné, milé, roztomilé a prostě boží! Má to originální příběh ze skvělého prostředí - máme zde anglickou královskou rodinu a americkou prezidentku. Je to plné politiky, zajímavých zvratů, postav, které mají své příběhy, skvělé charaktery a především tajnou minulost. Od začátku do konce je to nabité zábavou, vtipnými dialogy a scénami, u kterých se budete dlouho smát. Hlavní postavy jsou úžasné, ale co oceňuji ještě víc, jsou vedlejší postavy, které byly nápadné, důležité pro děj a především zábavné! Líbilo se mi, jak se hezky a plynule vyvíjel vztah Alexe a Henryho. Navíc, ti dva tvořili skvělou dvojku a perfektně se doplňovali. Také oceňuji, že to není jen kniha založená na romantické lince, ale děje se zde spoustu dalších věcí. Je to především kniha o přátelství, rodině a o tom, jak je důležité zůstat sám sebou :-) Tahle kniha je prostě boží a já vám ji chci moc a moc doporučit. Slibuji, že nebudete litovat. Jen bych zde ráda upozornila na to, že se v knize vyskytuje hodně sexuálních scén a věcí pro starší, takže knihu doporučuji tak 16+. Za mě byla takhle kniha lepší než třeba Já, Simon a to je pro mě srdcovka. Takže tohle potřebujete!

5⭐️/5⭐️ - Vtipné, milé, originální a boží! :-) Ideální kniha na léto či na zvednutí nálady

Za knihu děkuji Knižnímu klubu