Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 376 111

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

SBH
20.09.2017 odpad!

Nejhorší romantický příběh všech dob. Hrdinka socialistické práce Polly svou činorodostí způsobí konjunkturu ospalého městečka na ostrově. Zápletka s rybářem působila uměle a kýčovitě. Huckle zvítězil v soutěži o největšího fňukala vesmíru. Jedno klišé bylo následováno druhým, a navíc se dílo tvářilo jako hlubokomyslná literatura. Hrdinům jsem nefandila, deset stránek před koncem mě kniha už vůbec nebavila a nezajímalo mě, jak dopadne.
Vrcholně špatný dojem umocňoval opravdu mizerný překlad a četné stylistické zádrhele, jako například SLOVA psaná NEPŘÍJEMNĚ často KAPITÁLKAMI, nesrozumitelné dialogy (překladatelka : autorka zřejmě 1: 1). Od šampaňského přes pivo až po kávu postavy vesměs nápoje SRKALY (no vážně?). No a jahodově blonďaté vlasy nasadily všemu korunu. Knihu zahazuji a dalšímu dílu J. Colganové se vyhnu obloukem.

zuziila
18.09.2017 5 z 5

Další pěkná, čtivá knížka od Jenny. Knížka mě opět pohltila do děje od první stránky.

PetraEPetra84
17.09.2017 5 z 5

Nadherna kniha,jako vsechny co spisovatelka napsala,kazda kniha je tematicka s jidlem a pri kazde jsem mela chut na to co se v deji odehravalo,doporucuji vsechny knihy od teto spisovatelky

Martina1805
10.09.2017 5 z 5

kniha mě zaujala už od samého začátku, úplně cítím vůni upečených dobrot a nejen chleba, je to příjemné odreagování od všudypřítomného stresu

Cella
09.09.2017 3 z 5

Kdyby příběh skončil tak o sto stran dříve, byla by tahle (jak je tu často zmiňováno) oddechovka jako zástupce svého žánru bezchybná, poté už se příběh příliš táhl, čemuž vydatně napomohl víceméně dementní páreček Kerensa a Reuben. Nové začátky třicátníků jsou ovšem vděčné literární téma a obyvatelům pevniny se při čtení spolehlivě zasteskne po moři. Mohu bez výčitek svědomí doporučit. Pro lepší zážitek se hodí přestat číst ve chvíli, kdy pohřbí rybáře T. (spoiler!)

HanKasp
20.08.2017 5 z 5

K svátku jsem dostala knihu Léto s vůní čerstvého chleba a zjistila jsem, že se jedná o volně navazující druhý díl Ostrova. Po přečtení pár recenzí jsem si ho neváhala koupit a neudělala jsem chybu. Dost často čtu odbornou literaturu, nebo sahám k jiným složitějším tématům. A tak mě tato oddychovka velmi nadchla.
Rozhodně nadchne ty, kteří si doma sem tam upečou chleba a potěší vás i recepty na konci knihy. Krom toho, že je to klasický zamilovaný příběh, dala mi kniha možnost rozšířit si slovní zásobu o různé druhy pečiva - bagely, foccacia, ale i další slova - dosud jsem netušila, že plátěné kecky jsou conversky. :)
Kniha za přečtení rozhodně stojí.

JessieEx
16.07.2017 3 z 5

Od Jenny Colgan jsem nejprve četla Rosiin sladký krámek snů. Vzhledem k tomu, že jsem tehdy od knihy neměla velká očekávání, byla jsem velice mile překvapená. Tím pádem jsem i od "Ostrova" očekávala něco víc a byla jsem maličko zklamaná. To bylo ale i proto, že jsem nejenže od první stránky čekala jiný (lepší) konec, ale také si ho i přála :) Každopádně účel naprosté oddechovky kniha splnila, navíc se odehrává v krásném prostředí se zajímavýma lidma a já se přidávám k zástupu těch, co mají chuť se po přečtení pustit do pečení chleba!

janasim
10.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha právë na léto.Myslím, že potěší a hlavu příliš nezatíží.Asi začnu péct chleba.

trynitrix
25.06.2017 5 z 5

Úžasná to kniha a děkuji za doporučení od Aracely.
Tak krásný a jednoduchý oddechový příběh do kterého se rádi vžijete a hlavně do městečka mno a o chlebu ani nemluvím normálně jsem slintala na obyčejným chlebem že chci taky a hlavně za recepty na konci :-D Příběh je i emotivní takže se vcítíte to dané situace a hlavních hrdinů :-) DOPORUČUJI všema deseti ;-)

Bubu24
14.06.2017 5 z 5

Velice čtivá a příjemná knížka, bonus dávám za papuchalka :)

sporran
31.05.2017 3 z 5

Slaďáček neublíží. Úplně z něho byla cítit vůně chleba z pekárny. Kniha, která vás unáší, evokuje představy scenérií, ale žádné zásadní přemýšlení.

TessD
21.05.2017 4 z 5

Moc hezky napsaná oddechovka, více takových příjemných knih, které jsou jako milé pohlazení. Červená knihovna pro 30+, myšleno v dobrém:-)

Aracely
30.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha! Přála bych si více takových...

Život se s Polly zrovna nemazlí a během jednoho dne přijde o práci, o peníze a o muže... A musí začít od začátku. Shodou náhod se jí zalíbí na rybářském ostrově v Cornwallu a pronajme si tam dočasně byt. Brzy má prvního kamaráda a tím je papuchalk. A pečení jí, jak sama pozná zacelí raněnou duši. A to je teprve začátek jejího dobrodružství...

Doporučuji k přečtení!

mac.martina
24.04.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi líbíla a brzo jsem se do ní začetla a příběh se mi moc líbil. V duchu jsem prožívala všechny šťastné i nešťastné chvíle, zklamání i radost hlavní hrdinky. Byl to hezký příběh o městké dívce, která se našla a vyrovnala s minulostí díky pečení chleba :-)
Moc doporučuju k přečtení a ráda se k téhle knížce za čas vrátím :-)

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Pokud hledáte nějakou knihu, při které vám bude krásně ubíhat čas, stránky poplynou jedna za druhou, u které se chcete odreagovat a prostě jenom vypnout a číst, tak tahle je ta pravá. Je psaná velmi čtivě, děj je jednoduchý, ale velmi hezky psaný a příběh je tak akorát sladký, melancholický a emočně náročný na to, abyste s ním zabili pár večerů s čajem v ruce. Za jediný vroubek považuju snadnou předvídatelnost děje, ale jinak je kniha Jenny Colganové pro mě moc milým překvapením.

patricka
15.03.2017 5 z 5

Působivý příběh. Obdivuji Polly, kdyby tak bylo takových lidí víc... I Kerensa si zaslouží obdiv, nepřestala kamarádku podporovat i když se dala jí úplně cizím směrem. Ostrov na mě působil krásně, kdybych potřebovala někam utéct, vybrala bych si také takový. A recepty, co jsem vyzkoušela, jsou skvělé.

Dagmar58
26.02.2017 4 z 5

Příjemná kniha, hezky popsaná atmosféra ostrova, kde život není jednoduchý. Oddychovka, ale milá.

Swahill
13.02.2017 3 z 5

U knihy jsem nejdřív myslela že jí odložím jaký je to kýč.. ale nakonec jsem ji dočetla a byla docela milá. Červená knihovna :)

Evelyn2
05.02.2017 3 z 5

Od zacatku me knizka moc bavila. Jenny Colganova ma uzasny dar psat tak lehce, ze si vubec nevsimnete ze za sebou mate 100 stran...ale ve sve posledni knize trochu zabila konec. Pripadal mi naivni...asi jsem po predchozich 2 cekala trochu vic. Co ale cenim hodne vysoko jsou uzasne recepty, uz se nemuzu dockat az vyzkousim syrove tycinky!

Aroucaria
25.01.2017 3 z 5

Totální odychovka, čte se to rychle, plynule, není potřeba moc myslet a místy to bylo až plytké. Vůně chleba, místopis a včelař byly velkou devizou, jinak by to bylo o ničem.