Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 376 111

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

Mindy
29.09.2022 2 z 5

Za mě strašná nuda. Příběh naprosto nereálný, Polly se svými jahodově blonďatými vlasy mi k srdci zrovna nepřirostla a svatba ve stylu Hvězdných válek tomu všemu nasadila korunu. Tak aspoň vyzkouším některý z receptů na konci knihy.

evismaior
12.08.2022 3 z 5

55% - Příběh začíná stejně nadějně jako v autorčině Pojízdném krámku snů, který se mi líbil - i tentokrát hlavní hrdinka Polly přijde o práci, navíc i o vztah a z nouze se vydává na levný venkov (tentokrát do romantického Cornwallu do fiktivního, leč realitou inspirovaného městečka spojeného s pobřežím jen za odlivu dlážděnou cestou), kde podobně jako Nina mezi nečtenáři ve Skotsku nalézá díru na trhu a může tak šťastným řízením osudu a v duchu nejnaivnějších romanťáren zúročit svůj nejmilejší koníček - pečení chleba. Život v městečku v rozpadajícím se domě, život místních rybářů a ostatních obyvatel, to vše je mile popsáno a jednu hvězdu také přidávám za zachráněného papuchalka, protože tihle ptáci už mi dávno učarovali. Bohužel pak nastane dramatická změna nejen v městečku, ale i v textu knihy, který je najednou podivně zkratkovitý (a dost zmatený překlad tomu nepřidává) a na druhé straně zas zbytečně podrobný - já bych např. klidně oželela podrobný popis veselice ve stylu Hvězdných válek a nahradila ho trochu hlubším prozkoumáním vztahu Polly s rybářem i americkým včelařem. Protože jsem jaksi postrádala chemii mezi hlavními postavami a nejčtivějším vztahem se tak pro mě staly potyčky s místní "pekařkou" paní Manseovou, z níž se vyklubala asi nejzajímavější postava příběhu.

marli58
25.07.2022 3 z 5

Celou knihu provází naděje a vůně pečiva. Fakt příjemné prázdninové čtení.

knihovniceS
11.06.2022 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba
Milá kniha s vůní moře a čerstvého pečiva. Příběh mladé ženy Polly, která po krachu společnosti a vztahu s přítelem, utekla z pevniny na ostrov. Pronajala si ošklivý domek s bývalou pekárnou, zachránila podivného mořského ptáka papuchalka, spřátelila se s rybáři, zprovoznila pekárnu a pustila se s úspěchem do pečení nejen chleba ... Romantický příběh, kde nechybí dobrodružství a láska. Není to trhák, ale čte se hezky. Těším se na pokračování. Dávám 3 hvězdy a doporučuji nenáročné čtení.

andrea0221
26.02.2022 5 z 5

Asi se mi tato líbila víc než Báječný krámek s čokoládou. Možná to bylo tím, že jsem ji četla jako první a s hrdinou jsem se dokázala víc ztotožnit.

Marry123
15.02.2022 3 z 5

Na Knihkupectví u jezera, Pojízdný krámek snů a Rosiin sladký krámek snů to prostě nemá, co si budeme. Po zklamání s Kavárničkou na pobřeží, jsem zkusila další kousek od Jenny Colganové. A tohle byl takový zlatý, sladký střed, pro mě. Ani nenadchnul ale ani nezklamal. V jedné části mi i ukápla slza, a nejvíc mě bavil malý papuchalk. :D :D No sečteno podtrženo jsem ráda že jsem si ji přečetla ale vracet se k ní asi už nebudu...

hapac
27.08.2021 5 z 5

Knížky této spisovatelky mě hodně baví, je to takové prima oddechové čtení. Alespoň na chvilku se ocitám na místě, kde je vše v pořádku

Adris
24.08.2021 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba je prvním dílem romantické série od Jenny Colgan - Čerstvý chléb. Od Jenny jsem přečetla již Pojízdný krámek snů a Knihkupectví u jezera. Protože se mi nakonec jednoduchost, oddechovost těchto romantik hodila do noty, přečetla jsem i Ostrov. První polovina příběhu se mi líbila, ač Jenny opakuje pořád to stejné dokola - žena kolem třiceti, bez peněz, bez muže, musí začít znovu (většinou ve Skotsku nebo Irsku) a naskytne se jí příležitost v tomto zapadákově podnikat. Samozřejmě si ji oblíbí celá tamní komunita a neujde pohledům mužů (klasický milostný trojúhelník). A podle této šablony, troufnu si říct, jsou všechny její knihy. Dost mi to připomíná mou zkušenost s Romantickými útěky (Kavárna v Kodani atp.). Je to průměrné čtení, ale takové milé, odsýpá, u této knihy jsem vydržela až do půlnoci. Je velmi naivní a samá "pozitivní" náhoda, plno klaďasů... Na zabití času se hodí.
V tomto příběhu se mi líbil vztah Polly a jejího nalezence, papuchalka Neila. Dále společenství rybářů a Huck - výrobce medu (jeho chalupu s loukou a včelími úly bych brala hned!). Taky nápad, vycházející ze skutečnosti - ostrov, jehož jedinou přístupovou cestu 2x denně zaplaví oceán . A nedalo mi to, musela jsem u knihy jíst spoustu křupavého chleba . Na konci knihy najdete jednoduché recepty od autorky na všechno, co Polly v příběhu napekla! Skvělý nápad. Pobavilo mě, že v Pojízdném stánku měla autorka předmluvu o tom, jak nám nebude ztěžovat příběh podobnými jmény, a v této knize se tomu nevyvarovala . Je tam 2x Dave, Candence a Cadence (nějak tak) a tak dále .
Takže celkově dobrá romantika. Naivní a veskrze pozitivní. Některé postavy mi tam neseděly, ale já to tak s autorkou už prostě mám no. Zvykla jsem si, že i hlavní hrdinka je na jednu stranu něžná, na deuhou komandátor. Je to prostě Colgan.

Ahink3105
13.08.2021

I pro mně byla tahle kniha velkým zklamáním. Nejdřív bylo všechno špatné, najednou se situace otočila a všechno bylo zalité sluncem... Kvůli jedné pekárně se stal ostrov téměř středem světa... Nosit ptáka v batohu? To si nedovedu představit, jak by chudák zvíře trpělo. Co se týká péče o včely, kdo o nich ví aspoň něco málo, musí se chytat za hlavu, co je tam za nesmysly... Hmm, tuhle autorku do svého to read listu nezařadím. :(

Kaduri
08.07.2021 3 z 5

Za mňa sklamanie(:. Knižku som čítala hneď po Pojízdnom krámku snů, ktorá sa mi páčila moc.
Táto knižka má rovnakú kostru príbehu, totožný milostný trojuholník, len kvalita písania je o dve úrovne nižšie. Na Krámku snů sa mi páčila jemná poetika príbehu, tu zostala len čistá červená knižnica. Knižka pôsobí nedotiahnuto a konanie hlavných postáv je vyslovene detinské.
Jediné, na čom som sa pobavila, bola svadba v štýle Hviezdnych vojen:)

Zlatinka.Emilly
04.07.2021 5 z 5

Pěkný příběh, kniha se četla dobře, místy slaďárna, místy hloupoučké. Na takovém ostrově mít svoji vlastní pekárničku, to by bylo super. Věřím, že by se tam pokojně a klidně žilo, lépe než v přecpaných městech. Takže se nedivím Polly, že dala přednost životu tam, kde nechala své srdce. No, nakonec si láska k ní cestu našla. Rozhodně vyzkouším receptíky, které jsou v závěru knihy. Prý takový chleba zvládne každý, tak se těším.

Alanna
21.06.2021 5 z 5

Romantika a odpočinkovka, ale ne vyloženě hloupá, byť hodně předvídatelny děj.

cerna7151
17.06.2021 4 z 5

Velmi mile, oddechove čtení, které pohladila na duši....

tami1
15.06.2021 4 z 5

Nenáročná, sympatická oddechovka.

Příběh nás zavede na jeden záplavový ostrůvek a spolu s Polly se budeme snažit zapadnout mezi místní starousedlíky. Cesta to není zrovna lehká, ale jako téměř vše, se dá zdolat dobrou náladou a ještě lepším jídlem. Při čtení jsem úplně cítila vůní moře, ryb a čerstvého chleba.

kotatkoz
17.04.2021 4 z 5

Má třetí kniha od této autorky a už je mi patrný její rukopis :) Místy přeslazené, místy neuvěřitelné, zasazené do na první pohled neatraktivního prostředí, které se pak ale ukáže jako to nejkrásnější možné místo na světě. Na počátku nějaký ten kotrmelec, který hrdinku svalí na dno a ona pak z ničeho vybuduje neuvěřitelně a neuvěřitelný nový dokonalý život :) Ale není tohle přesně to, co si čas od času chceme každá číst? :))

NannyOgg24
06.02.2021 4 z 5

Moje první kniha od Jenny Colgan a líbila se mi. Taková oddechovka. Půjčila jsem si i druhý díl, tak doufám, že nezklame. Krásně popsané prostředí ostrova a asi se budu opakovat, ale papuchalka Neila bych chtěla doma. :)

rumova_kulicka
21.01.2021 5 z 5

Je to takové to holčičí čtení no... Ale bylo to moc milé, ostrovní prostředí zajímavé a papuchalka bych chtěla domů taky :-D

Matilda
10.11.2020 3 z 5

Ne tak dobré jako jiné knihy autorky, ale i přesto docela příjemná oddychovka. A papuchalk Neil je k sežrání :)

lusitta05
04.11.2020 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky a určite nie posledná. Bol to taký pekný príbeh s prostredia, s akým som sa ešte nestretla. Zaujímavý dej, aj ľudia a príjemný príbeh lásky. Bolo to veľmi fajn.

AndreaP.
03.11.2020 5 z 5

Kniha se četla sama. Krásný příběh z romantického a přesto drsného prostředí, sympatická hlavní hrdinka a všudypřítomná vůně čerstvého chleba. Ano, tadle kniha se vážně povedla!