Černý rytíř

Černý rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61606/bmid_cerny-rytir-65437431d9016.jpg 4 51 8

Když je otec Foxe Mercera obviněn králem ze zrady, lady Jordan Ruvaneová se s mladíkem již nesmí stýkat. Avšak ani o mnoho let později nedokáže na svou dětskou lásku zapomenout, přestože se má již brzy provdat za jiného muže - vítěze rytířského turnaje, pořádaného jejím otcem. Tajemného černého rytíře, který turnaj vyhrál, však nevede touha po krásné lady Jordan - ale touha po pomstě. Foxi Mercerovi záleží jen na tom, aby znovu pozvedl čest své rodiny, nespravedlivě připravené o titul i majetek. K tomu mu má pomoci právě Jordan. V žádném případě však neočekává, že by se Jordan mohla stát jeho spojencem. Podaří se Foxovi vypořádat se s tajemstvím minulosti a stane se opravdovým rytířem srdce své dámy?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Champion of the Heart , 2001

rampapa
30.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo krásné a nádherné. Moc povedená knížka. Miluju rytíře. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku

petraj30
05.10.2020 5 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale byla to bomba. Nemůžu tomu nic vytknout. Byl to krásný příběh o středověkých rytířích.
Oba hrdinové byli úžasní, ale to tak většinou bývá. Sice u nich panovala trocha nedůvěry, zrady a pomsty, ale řekla bych, že takhle to ve většině párů z historických romancí začíná, potom přijde překvapující rozuzlení a odhalení pravého viníka. Princip bývá prostý a většinou stejný, ale mě se to bude líbit vždycky.
Kniha se mi moc líbila. Sice tam byly popisovány i ne zrovna pěkné a příjemné věci, ale k té době bojů a středověku to zkrátka patří.

kacenka6144
20.05.2020 5 z 5

Miluju knížky o rytířích a tahle splnila všechna moje očekávání. Láska, drama - vše v naprosté rovnováze.

LilianaFalcon
01.09.2017 5 z 5

Moc povedené :-) Rytíře tolik nevyhledávám jako 19. století, ale ta knížka se četla úplně sama. Děj hezky plynul, postavy nebyly zbytečně zabedněné a dokonce i zápletka byla povedená.
Sice bych za normálních okolností dala 4 hvězdičky, 5. je za nečekaně dobrý zážitek z četby ;-)

věra
03.03.2014 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,ale docela mě vadily holé věty.

miruska1
05.06.2013 4 z 5

Čitala sa dobre,ale podla stručneho popisu som čakala viac.

Nibiru
31.05.2013 4 z 5

Mně se tedy knížka moc líbila, je tam zajímavá zápletka, i na tehdejší dobu dost drsný zločin,potažmo motiv a hlavní hrdinové splňují moje představy o romantické lásce, která po několika prudkých konfrontacích nakonec dojde naplnění.

danca044
08.11.2012 2 z 5

Lady Jordan Ruvaneová mě jako hlavní hrdinka tedy vůbec neoslnila. Spisovatelka jí popisuje jako charismatickou osobu, což podle mě tedy rozhodně není. Příběh je velice předvídatelný, zápletka není moc zajímavá a postavy nejsou nic moc. No, abych to shrnula, od tohohle románu jsem nic moc nečekala a je dobře, že ne. Jinak bych se zřejmě nevyhnula velkému zklamání. Dvě horší hvězdičky.

turnaje rytířské historické romance láska z dětství

2005  84%Černý rytíř
2000  60%Přítel na půjčku