Černošské báje a pohádky

Deset pohádek a bájí o tajemných bytostech, lidech a zvířatech podle vyprávění domorodých obyvatel Belgického Konga

Díl první - Černošské báje sebrané spisovatelem a cestovatelem Lad. M. Pařízkem
Díl druhý - Černošské báje přeložené z cizích pramenů spisovatelem P. Sulou

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70674/cernosske-baje-a-pohadky-70674.jpg 4.59

Kniha Černošské báje a pohádky

Chispa
07.08.2021

Utla, ale pekna kniha pohadek. Vsechny jsou obsazene v jine parizkove knize - Prales kouzelných snů, ktera je obsahlejsi, tak je lepsi precist si tu.

Mercatino
16.05.2020

Tato knížka asi splňuje definici pohádek, ale jsou tak odlišné, že jsem si připadal jako v úplně jiném světě ve kterém jsem se těžko orientoval. K této knížce se můžete kdykoliv vrátit a tyto báje a pohádky vám budou připadat možná pokaždé úplně jiné. Nevím pro koho ta knížka je, jestli pro děti nebo dospělé, ale chtěl bych je vidět v těch padesátých letech jak se tvářili, když tu knihu četli.
Jinak mi tu knihu doma je jako mít doma poklad z jiného světa, naprostý unikát. Knihu doplňuji nádherné moderní ilustrace, které zapadnou do kontextu celé knihy.

amaenium
17.02.2019

Tenká knížečka s deseti různými pohádkami a báji nejen o vzniku země a lidí, ale také o lidských skutcích a odvážnosti. Moc pěkné pohádky.