Černooká

Černooká https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375927/bmid_cernooka-EpD-375927.jpg 4 559 175

Temný thriller o pozvolném propadu do deprese vyvolané dávným traumatem. Viktorie je osmnáctiletá studentka, která žije zdánlivě normální život. Chodí na střední školu, řeší rozpory s kamarádkou a právě prožívá první lásku. Skutečnost je však jiná, než se na první pohled zdá. Před lety zemřela Viktorii matka a ona se s tím dosud nevyrovnala. Jednoho dne spatří v zrcadle záhadnou dívku – přízrak s černýma očima, který jí začne podsouvat zvrácené myšlenky. Kdo je tahle nevypočitatelná Černooká? A dokáže ji Viktorie porazit?... celý text

Ani832
31.05.2020 4 z 5

Příběh mě chytil už od prologu, který byl naprosto strhující a já si řekla: “Jo, vypadá to, že to bude super!” A ono to super opravdu bylo.

Styl psaní Aničky Musilové je vskutku nádherný. Krásná práce s jazykem, přirovnáními, květnatostí jazyka. Kolikrát jsem se musela i vracet, abych pořádně pochytila všechny informace v delších souvětích.

V poslední třetině se děj neskutečně rozjel a já nemohla odtrhnout oči od stránek.

Skvěle popsaná deprese, pocity... Sem tam mě příběh dojal...
Také šlo jasně poznat, že se autorka v Praze opravdu vyzná.

Já jsem nadšená. Sice mě tento literární počin vyloženě nedostal do kolen, ale je moc povedený a já se těším, až si přečtu Tamařino souhvězdí.

3,5*/5*

Leniii
25.05.2020 4 z 5

Žádná slaďárna, která by se od YA dala čekat. Je to psychologický příběh postavený na reálné životní zkušenosti. Kam až se může člověk dostat, pokud nepracuje s emocemi, které objevují u traumatické události.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Autorka se může chlubit pestrou slovní zásobou, text působil velmi vyzrále, místy až poeticky. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne a i když se jedná o young adult žánr, je to dost netypické YA - žádný přeslazený příběh, u kterého budete dávat oči v sloup a konec odhalíte téměř po první stránce. Ne. Tohle je temný, psychologický příběh, který má co předat i čtenářům, kteří by si ji asi k četbě nevybrali. Je zde cítit určitý přesah - doopravdy nechápu, že něco takového napsala tak mladá slečna, klobouk dolů! Anna Musilová může být na svůj debut na literární scéně doopravdy pyšná.

myšpa
10.05.2020 2 z 5

Zklamání, dočetla jsem, ale dalo mi to zabrat.

Aďka007
04.04.2020 5 z 5

Tato knížka mě nadchla tím, že je... prostě jiná. Schizofrenie je rozhodně hrozné onemocnění. Představte si, že byste v hlavě nepřetržitě slyšeli hlasy, které by Vám něco našeptávala. Že byste viděli kolem sebe postavy, které by k vám dychtivě natahovaly své paže. Zamyslete se, že byste něco udělali a druhý den byste o ničem nevěděli.
Příběh mě nadchl. Rozvíjel se a byl čím dál temnější. Přesně takové by měli příběhy pro mladé být.
Děkuju za úžasné hodiny strávené s touto knihou v rukou!

josska
01.04.2020 4 z 5

Sice nejsem cílovka,ale nějakou knihu Young Adult jsem si chtěla přečíst,a byla jsem překvapena,,kniha se pěkně četla,je krásně napsaná,,ale smutná,,pravdivá,něco mě nutilo číst dál a dál,,,,,,,

Anette_De
11.03.2020 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože mi byla doporučována ze všech stran. No, za mě musím říct, že to bylo zklamání. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit a dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Hlavní hrdinka mi místy hodně lezla na nervy. Nicméně se i tak pustím do další autorčiny tvorby a uvidíme, třeba to tentokrát dopadne lépe.

Misulee
09.03.2020 5 z 5

Napinavé, poutavé čtení. Mě kniha bavila

Ola-la
07.03.2020 3 z 5

Do cteni jsem se musela nutit, hlavni hrdinka a jeji chovani mi bylo cizi. Ale na druhe strane jsem se dozvedela neco o psychickych chorobach.

oblakaknih
05.03.2020 4 z 5

Když jsem knihu začínala číst, neměla jsem kdovíjaká očekávání. Překvapená ale jsem.
Kniha zpracovává další důležité téma, o kterém jsem ani neplánovala číst. Zpracování se mi moc líbilo!
Ze začátku se příběh tváří jako běžný YA, ale po chvilce nabývá temnější atmosféry. Bylo to jednoduše skvělé!
Hlavní postava mi byla sympatická a (ačkoli jsem v její situaci ani okrajově nebyla) dokázala jsem se do ní lehce vcítit.
Čtivost knize určitě nechybí, ale protože to není nejjednodušší příběh, nedá se přečíst najednou. Autorčin styl psaní mi moc vyhovoval, určitě se pustím i do její druhé knihy.
S každou stránkou jsem byla překvapenější a napnutější.
Byla jsem naštvaná i dojatá. Aniž bych to čekala, kniha mi dala hodně.
Jsem moc ráda, že ji ve své knihovně mám.
A jedno takové malé plus na závěr. Je to první mnou přečtená kniha, ve které se objevuje moje jméno.
Doporučuji.

aneta2901
27.01.2020 5 z 5

Naprostá pecka! :) Young adult není zrovna můj žánr, ale toto byla naprostá vyjímka která mne chytla od samého začátku a nepustila až do konce. Viktorie byť mě místy opravdu štvala jak se chovala (trpět sama v tichosti, opravdu si někdo myslí že z toho vzejde něco dobrého?), že nikomu nic neřekla, nesvěřila se, byla i tak mou "hrdinkou" a moc jsem jí fandila. Co mě trošku zklamalo, tak byl samotný závěr knihy, zkrátka jak to celé dopadlo, i když, spíše bohužel nedopadlo. Musím i napsat, že byť u knížek tolik nebrečím, zde jsem jednoduše řvala jak malé dítě. Jak autorka bravurně zvládla popsat život umírající maminky a malé dcerky jak to ona vidí, svýma malýma očkama, och bože, to mě rvalo srdce. Mrzí mne, že se rodina díky totální depresi a nic nedělání takto rozpadla a zničila všem život :(

Lotka
15.01.2020 3 z 5

Čtení jsem si úplně neužívala, chvílemi až nebavila, ale kniha ve mně zanechala to, co měla a není úplně zapomenutelná.

kacenkaaa
03.01.2020 3 z 5

Knihu jsem musela číst s přestávkami, jelikož mi přišla na mě až moc depresivní

smejkalova.m
02.01.2020 4 z 5

Od Černooké jsem čekala daleko víc, dost jsem se na ní těšila a...chvílemi jsem se přistihla, že se do knihy musím nutit. Postava Viktorie mi docela lezla na nervy, ale kdo ví, jak by se člověk vypořádal s tím, kdyby byl v její situaci. Od autorky si určitě další knihu přečtu a uvidíme.

monci6485
17.11.2019 3 z 5

Slečna měla až moc volného času na blbosti.. Kdyby se takhle hroutil každý, kdo přijde o matku, jak by svět vypadal?

oolinkaa
17.11.2019 3 z 5

Velmi čtivé. Jen konec je hrozný, najednou useknutý , nedotažený .. proto jen 3*

karolina8843
07.11.2019

Já osobně jsem tuto knihu přečetla za jeden večer. Když jsem začala číst prolog, celou dobu jsem měla husinu a velmi zvláštní pocity. A zase některé části mě rozbrečeli. Kniha má velmi zajímavý děj do kterého když se začtete, nemáte šanci se odtrhnout.

SelenaDemi428
19.10.2019 3 z 5

Nebudu lhát, trvalo mi dlouho, než jsem se Černookou prokousala. Nejspíš to bylo tím, že to nemělo moc zajímavý děj pro mě. Naopak ale musím ocenit, jak dokázala autorka vystihnout depresivní svět Viktorie, to bylo naprosto bezchybné.

Wisty
11.10.2019 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se Černookou prokousala. Kniha mě zpočátku moc nebavila a to ani, když už jsem byla v půli. Ačkoli chybí děj, autorce se podařilo mistrně popsat vnitřní svět mladé a smrtí ztrápené dívky. Z konce jsem byla šokovaná a nadšená, bohužel spád kniha bere až v posledních 70-ti stranách.

Laughtubbe
07.10.2019 4 z 5

Černooká je moje prvotina s touto tématikou. Byla jsem velmi mile překvapená. Viktorie mi ,jakožto hlavní hrdinka, byla sympatická. Do první poloviny knihy jsem očekávala klasickou dějovou linku. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí matky, poznává první lásku, dostává se ze smrti matky a čeká nás jen happyend a popis vztahu. Omyl. Je to děsivá ale i úžasná jízda. Obdivuji autorku v popisu pocitů. Doporučuji si příběh přečíst, je to kvalitní čtení plné zvratů a ... bože ten konec jsem opravdu neodhadla :O.