Černé na černém

Černé na černém https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431004/bmid_cierne-na-ciernom-DtU-431004.jpg 4 4 2

Kult předků, nadpřirozené bytosti, kouzla, rituály a přechody z jednoho světa do druhého. Prostě povídky o nás. Černé na černém je fascinující sbírka příběhů, ovlivněných africkou duchovností, vyprávěním, ale i temnějšími existenciálními příběhy, vycházejícími z evropské tradice. Je vydařeným pokusem zachytit ve fragmentech příběhů tajemství a krásu života. Případně smrti. Dado Nagy, RTVS Autor nám dává možnost přemýšlet o kulturní jinakosti a pocit, jaké by to bylo, kdybychom byli někým jiným. Patrik Oriešek, Pravda Marek Vadas je okouzlený Afrikou i ve své nové knize Černé na černém. Její obraz je ovšem výrazně drsnější, děsivější a naturalističtější než kdy předtím: najdeme v něm méně pohádkovosti, ale o to více živelného násilí a temnoty. Lenka Szentesiová, SME... celý text

Majto
18.11.2023 5 z 5

Veľmi dobrá zbierka poviedok, medzi ktorými sa našlo aj pár slabších kusov, no všetky mali svoju osobitú atmosféru a mnohé v sebe aj nádhernú naivitu. Fakt som si čítanie užíval.

evindel
20.11.2017 4 z 5

Magické poviedky, v ktorých sa mieša atmosféra africkej krajiny s nadprirodzenom, palmovým vínom a niečím tajomným na "druhej strane". Dostali ma fascinujúce snové výjavy, magické bytosti, údernosť slov. Niektoré poviedky výraznejšie, iné menej, no celkovo ide o veľmi príjemné čítanie.

Marek Vadas
slovenská, 1971