Černé hory

Černé hory https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61743/cerne-hory-61743.jpg 5 16 6

Zoufalá Rebecca čeká dítě s mužem, kterého jí otec vybral. Ten muž ji znásilnil, ale ona ho nemiluje a vytrvale ho odmítá. Vyděšený Rupert hledá možnosti řešení svízelné situace. Sežene Rebecce prostředek, o kterém tvrdí, že jí pomůže. Místo toho Rebecca umírá. Její bratr Ted obviní Ruperta z vraždy. Spravedlnost je však slepá a tragická událost předznamená další události a osud celé rodiny. Teprve až jisté osobní svědectví rodinu pomůže očistit a obraz nešťastné mladé ženy se začne vytrácet. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Black Mountains , 1995

Marmarek
03.03.2022 3 z 5

Přečteno v rámci výzvy - oblíbená kniha rodičů. Sám bych si ji nevybral. Myslím, že je vidět, jakou neplechu mohou nadělat sériově vyráběné obálky a anotace, psané někým, kdo knihu nečetl...

mira399
06.09.2021 4 z 5

Povedený a čtivý příběh z hornického prostředí. Ke knize jsem se dostala díky doporučení na čtecí skupině na Facebooku, že komu se líbil Šikmý kostel, bude se líbit i tato kniha. Tak na Šikmý kostel to nemá, ono domácí prostředí je holt domácí prostředí, ale líbilo se mi to. Anotace není vůbec "směroplatná" :-) Podle té bych si knížku nevybrala.

Ira13
21.07.2021 5 z 5

Poutavý příběh. Trochu mi připomíná Šikmý kostel - možná i tím, že je z hornickeho prostředí, je popsána určitá etapa jedné rodiny i 1.sv.válkou... Knihu jsem koupila náhodně ve výprodeji, ale velmi mě zaujala a zůstane v mé knihovně... Ta anotace fakt moc nesedí, hlavně ze začátku si říkáte, že asi čtěte jinou knihu..

RADIN
27.03.2021 5 z 5

Velmi pekne napísané,len škoda bolo tej Rebeky,veď bola taká mladá.

Jája92
29.01.2020 5 z 5

Obávala jsem se, že mě kniha nebude příliš bavit, ale opak byl pravdou. Autorka napsala velmi rozsáhlý příběh Charlotty a její rodiny a známých a zároveň poskytuje náhled na první světovou válku. Nebyla kapitola, která by mě nezaujala. Co mě ale zmátlo při čtení knihy, hlavně tedy na jejím začátku byla anotace. Nechápu, proč jí takovou zvolili, protože než se čtenář dopracuje k postavám z anotace, musí přečíst mnoho stránek.

Ivana11
15.06.2015

Výborně popsaný život a trápení rodiny v těžké době, určitě doporučuji k přečtení.

1999  85%Pobřeží půlnoci
2002  91%Rajský ostrov