Čepel entropie

Čepel entropie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383158/bmid_cepel-entropie-zpF-383158.jpg 3 72 26

Tonda Vořezálek otevře oči do světa, v němž zemřel. Znovu potká svou milující ženu i přátele z útulného domova důchodců — a vzápětí je všechny pozabíjí. Démon, kterého si přinesl z druhé strany, má totiž hlad a chce si užívat. Záhy však démon zjistí, že svět lidí není tak snové místo, jak ho líčí legendy a cestovní kanceláře v pekle. Na paty se mu pověsí lovci, smůla a možná i prastaré mocnosti. Ne přede všemi se mu podaří utéct a jeho idylické vraždění pro radost se změní v boj o přežití. Změří tak síly se Satanem, naučí se pít earl grey a na vrcholu šílenství se sveze po zcela průjezdné dálnici D1. Nakonec se kolem něj rozpoutá celoplanetární apokalypsa.... celý text

Nevimm
20.11.2018 2 z 5

Postupně mě to přestalo bavit. Furt se opakovalo to stejný ty stejný ,,sračky,,. V rámci subžánru to určitě šlape. Nedočteno

albert666
23.10.2018 3 z 5

Knížka je docela "divočina", i v rámci subžánru je to myslím celkem extrém. Číst se to dá, ale že by to bylo nějaká megaperla, to mi nepřišlo.

L.K.V.
10.10.2018 3 z 5

Kniha to nebyla špatná, přečetl jsem ji na jeden zátah. (Skončil jsem někdy ve tři hodiny ráno) Takže pokud jde o kvalitu akce a i toho černého humoru, mohu jedině chválit a doporučit.

Důvod, proč jsem udělil 3/5 je jednoduše proto, že i když si dokážu užít akci jen pro její zábavu, a brutalita scén je také něco co dokáži patřičně ocenit, čekal jsem více od příběhu.

Tohle se může jevit jako naivní představa, a s tím bych i souhlasil. Nicméně předtím než jsem se rozhodl knihu pořídit, četl jsem jednu recenzi. (Díky které jsem i knihu objevil) A jelikož se autor snažil o absenci "spoilerů" a citoval i z obálky samotného díla, měl jsem dojem, že kniha bude mít hlubší příběh.

Pak v rámci čtení, když autor představil některé z postav, jsem očekával něco hlubšího nebo nějaký zvrat atd., který se nakonec nekonal.

Závěrem, knihu bych stále doporučil. Je jisté, že i autor sám očekával, že osloví spíše užší okruh lidí. To co si předsevzal, a to napsat knihu plnou akce a brutalit, splnil. A doufám, že se u tvorby bavil alespoň z poloviny tak jak já u samotného čtení.

Kjersti
25.09.2018 4 z 5

Skvělé. Těžko se mi to hodnotí, čtyři hvězdičky dávám jen proto, že jsem asi čekala, že to bude ještě brutálnější. Vilém je kamarád, známe se už nějakou dobu a neskutečně ho obdivuji a snad se taky někdy dopracuji ke stylu psaní, kdy budou mít ostatní pocit, že jsem to prostě (jak říkám o něm) "jebla na papír a bylo to hotové". V každém případě jsem se bavila, Tonda je oficiálně teď můj nejoblíbenější démon - samozřejmě spolu s Earlem. :-)

Dyaebl
24.09.2018 5 z 5

Satanem (rozuměj Bohem), jsme byli stvořeni jen pro jeho zábavu a bavil se naším vlastním sebezničením, u kterého ovšem očekával mnohem dřívější příchod. Tak se baví naší snahou kontrolovat si vlastní osud a naší pseudointeligencí a už jen očekává totální anihilaci. Jo a papež je něco jako nekromant a zbytek příběhu je jeden velký nářez plný akce, démonů, hlášek a odkazů (čti parodií) na dnešní vcelku ubohý svět.

Je to jízda od začátku do konce!

Kroana3
14.09.2018 5 z 5

Absolutně luxusní záležitost, kterou budou milovat všichni fandové Kulhánka, Kotlety, Kopřivy a Fuchse. Ta knížka má všechno... vtipný hlášky, bezvadný přirovnání, střílí si z různých filmů i herců, démoni zprzní kostel i inkvizitorku a co je nejlepší... Najdete tu papeže nekromanta. Co víc chtít??