Celá Frusaglia

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy obyvatel městečka u moře jsou oslavou člověka a země. V knize vystupují postavy veselých mládenců i sklamaných bručounů, bujných děvčat i s životem smířených stařen, osob úředních i vesnických prosťáčků. Jejich příběhy jdou v šlépějích italského rodáka Boccaccia.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289989/cela-frusaglia-Bun-289989.jpg 32
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Družstevní práce
Orig. název

Tutta Frusaglia

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Celá Frusaglia

Koka
24.05.2016

Umělecké beletrii se kdysi říkalo "krásná literatura". Tato kniha plně odpovídá takovému označení. Je to čtenářské blaho! Malé, drobné epizody, významné i nevýznamné události v životě přímořského městečka a jeho obyvatel, anekdotické příhody - ale jaká krása! Krása slov, myšlenek, obrazů, i těch, které líčí drsný kraj, krutý život, nehezké vztahy.
Velmi překvapující byl doslova moderní styl myšlení i psaní autora, který vtipnými postřehy i sarkastickými šlehy dovedl vykreslit atmosféru, postavy, situace, aniž byste dnes vnímali jejich tematickou archaickost jako nestravitelnou. Kniha měla štěstí i na překladatele, a tak jsem si tento poklad vychutnávala, sice až tři čtvrtě století po jejím vzniku poprvé, ale zřejmě ne naposled.

Doporučujeme

Tess z d’Urbervillů
Tess z d’Urbervillů
Jméno růže
Jméno růže
Roštěnka
Roštěnka
Hra na lež
Hra na lež

Štítky

italská literatura

Autor a jeho další knihy

Fabio Tombari
italská, 1899 - 1989

Podobné knihy

Kniha Celá Frusaglia je v

Přečtených2x
Knihotéce1x
Chystám se číst3x