Celá Frusaglia

Příběhy obyvatel městečka u moře jsou oslavou člověka a země. V knize vystupují postavy veselých mládenců i sklamaných bručounů, bujných děvčat i s životem smířených stařen, osob úředních i vesnických prosťáčků. Jejich příběhy jdou v šlépějích italského rodáka Boccaccia.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289989/cela-frusaglia-Bun-289989.jpg 32
Vydáno, Družstevní práce

Tutta Frusaglia

Kniha Celá Frusaglia

Koka
24.05.2016

Umělecké beletrii se kdysi říkalo "krásná literatura". Tato kniha plně odpovídá takovému označení. Je to čtenářské blaho! Malé, drobné epizody, významné i nevýznamné události v životě přímořského městečka a jeho obyvatel, anekdotické příhody - ale jaká krása! Krása slov, myšlenek, obrazů, i těch, které líčí drsný kraj, krutý život, nehezké vztahy.
Velmi překvapující byl doslova moderní styl myšlení i psaní autora, který vtipnými postřehy i sarkastickými šlehy dovedl vykreslit atmosféru, postavy, situace, aniž byste dnes vnímali jejich tematickou archaickost jako nestravitelnou. Kniha měla štěstí i na překladatele, a tak jsem si tento poklad vychutnávala, sice až tři čtvrtě století po jejím vzniku poprvé, ale zřejmě ne naposled.

Tess z d’Urbervillů
Tess z d’Urbervillů