Celá Frusaglia

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy obyvatel městečka u moře jsou oslavou člověka a země. V knize vystupují postavy veselých mládenců i sklamaných bručounů, bujných děvčat i s životem smířených stařen, osob úředních i vesnických prosťáčků. Jejich příběhy jdou v šlépějích italského rodáka Boccaccia.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289989/cela-frusaglia-Bun-289989.jpg 32
Orig. název:

Tutta Frusaglia

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Družstevní práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Koka
24.05.2016

Umělecké beletrii se kdysi říkalo "krásná literatura". Tato kniha plně odpovídá takovému označení. Je to čtenářské blaho! Malé, drobné epizody, významné i nevýznamné události v životě přímořského městečka a jeho obyvatel, anekdotické příhody - ale jaká krása! Krása slov, myšlenek, obrazů, i těch, které líčí drsný kraj, krutý život, nehezké vztahy.
Velmi překvapující byl doslova moderní styl myšlení i psaní autora, který vtipnými postřehy i sarkastickými šlehy dovedl vykreslit atmosféru, postavy, situace, aniž byste dnes vnímali jejich tematickou archaickost jako nestravitelnou. Kniha měla štěstí i na překladatele, a tak jsem si tento poklad vychutnávala, sice až tři čtvrtě století po jejím vzniku poprvé, ale zřejmě ne naposled.

Štítky

italská literatura

Autor a jeho další knihy

Fabio Tombari

Fabio Tombari
italská, 1899 - 1989

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených2x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst3x