Časová tíseň

Časová tíseň https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79074/bmid_casova-tisen-kK1-79074.jpg 4 12 3

Příběh šachového mistra, vedoucího pohodlný život, který ho však neuspokojuje a o kterém se přesvědčí , že je prázdný a neužitečný. Autor na způsobu života svého slabošského hrdiny pranýřuje s psychologickým mistrovstvím bohémský život všech tzv. "mimořádných lidí naší společnosti".

Cortegos
26.03.2021 5 z 5

Ačkoli jednoduchá a jistě nepřelomová, přesto nadprůměrně čtivá a poutavá kniha. Autor je vypravěč přesně podle mého gusta. Troufám si hádat, že čtenáře ve středním věku osloví ještě mnohem více než mě.

KosťaLevin
24.05.2017 4 z 5

Roky chcete být v něčem mistrem, je jedno v čem, třeba v šachách nebo v pletení fuseklí. A když po letech snažení konečně upletete tu nejlepší ponožku, kterou kdy kdo upletl, zjistíte, že nic jiného neumíte a život protekl mezi očkama. Jen tak. Hladce a neobrace. To už si neodpářete. Dali jste něčemu smysl a nakonec zjistíte, že to byl nesmysl.

Blue
18.11.2013 3 z 5

Jelikož mám rád šachy, zaujal mě námět této knihy: je o šachistovi. Ale bylo to pro mne spíše zklamání. Šachista přemýšlí u příležitosti matčina pohřbu nad svým nepovedeným životem a uvažuje, co dál. To celé je prostříháno vzpomínkami. Kniha patří své době, které je i poplatná autorovým přitakáním dobové ideologii, dnes už je dle mého spíše čtenářsky nezajímavá. Četba spíše pro literární historiky nebo pro ty, kteří si chtějí doplnit obrázek o dobové literatuře.

Jiří Fried
česká, 1923 - 1999