Čáslavská

Čáslavská https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443158/bmid_caslavska-nUy-443158.jpg 4 136 33

První komiksové zpracování příběhu výjimečné ženy Věry Čáslavské zavede čtenáře do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti. Tragédií Věry Čáslavské bylo, že milovala výjimečné muže: svého prvního trenéra Vladimíra Proroka i armádního důstojníka Josefa Odložila, který byl sám držitelem stříbrné medaile z Tokia. První však byl ženatý a druhý se nikdy nevyrovnal se závratnou kariérou své ženy. Po sovětské invazi v roce 1968 odmítla Věra Čáslavská odvolat podpis pod provoláním „2000 slov“ a jako držitelka sedmi zlatých olympijských medailí raději šla uklízet činžáky. Tím ale příběh jejího života ani zdaleka neskončil.... celý text

Denny456
26.05.2021 3 z 5

Komiks byl zajimavy. Pribeh jsem znal z dokumentu a Jaromir 99 je super jako vzdy.

kikidok
26.05.2021 3 z 5

Strašně těžko hodnotit vzhledem k tomu, že komiksy v podstatě nečtu. V knize je příběh, který jsem neznala a člověk na Čáslavskou může pohlížet zase z jiného úhlu. Kontroverzní příběh o tátovi je sice zajímavý, bohužel jen z jednoho úhlu. Těžko v něm najít pravdu - každá strana si bude tvrdit něco jiného (dělala jsem si menší průzkum). Obrázky jsou krásné, tvořené jen opakujícími se barvami. Příběh má spád - jinak by ten komiks byl samozřejmě obrovský. Možná své hodnocení nakonec změním, ale pro zatím zůstanu na průměru.

Arkagas
09.05.2021 5 z 5

Skvěle graficky i textově vyvedená kniha, která Vám přiblíží život Věry Čáslavské nejen v těch veselých okamžicích, které máme v podvědomí tak nějak všichni, ale hlavně z té druhé stránky, která rozhodně nebyla veselá. Pochopíte, čím vším si Věra Čáslavská prošla, jak neskutečně silná to musela být žena, na kterou můžeme být právem hrdí. Psychické, ale i fyzické týrání vlastním mužem, odsouzení svého vlastního syna k 5 letům vězení, nemožnost pracovat a nutnost se skrývat. Neskutečně silný opravdový příběh ženy, která bojovala až do konce. Příběh vyvedený v podmanivé kresbě a barvách, které celé dílo ještě umocňují. Děkuju tvůrcům, že tato kniha vznikla a že se ke mě dostala.

efka.saf
23.04.2021 5 z 5

Po přečtení Zátopka jsem už přesně věděla, do čeho jdu a zpracování se mi opět velmi líbilo. Barevnost a jistá strohost výtvarného provedení opět odpovídala trudné době, ve které se Věřin příběh odehrával. Co se týče životního příběhu Čáslavské, základní informace mě neminuly, ale komiks mi doplnil díry, které jsem ve svých vědomostech o této obdivuhodné ženě měla.
Za sebe knihu určitě doporučuji. Myslím, že komiksové provedení životních příběhů našich významných osobností je skvělý způsob, jak osudy těchto významných lidí přiblížit mladým, popř. i starším čtenářům.

LilianaFalcon
20.04.2021 5 z 5

Strašně se mi líbilo zpracování a klobouk dolů před autory, kteří umí "vyhmátnout" ty opravdu důležité okamžiky.
Čáslavskou jsem vždy obdivovala a díky nim ji obdivuji ještě víc.

Verunka926
31.03.2021 2 z 5

Bylo to fajn čtení, bohužel jsem očekávala trochu něco jiného.

Katania
21.03.2021 5 z 5

Tato dvojice opravdu umí! Krásný komiks o úžasné osobnosti!

Jehumaja
12.02.2021 4 z 5

Fajn poučné čtení (^~^)

Iki1
30.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Tahle autorská dvojice nemá chybu. Jsem rád, že objevuje významné postavy a zpřístupňuje je naší mládeži. Ta by nejspíš žádné informace jinde nenačerpala.

Jarka_rybář
16.01.2021 5 z 5

Příběh Věry Čáslavské jsem moc neznala, jsem ráda, že jsem si ho mohla přečíst touto formou. Byla to úžasná, talentovaná a velmi silná žena.
Velice se mi líbilo zpracování. Spojení Jan Novák a Jaromír99 je super. Úžasná kresba, zvlášť se mi líbilo ztvárnění pohybu a cviků.

blackoutzuzi
11.01.2021 4 z 5

Mě, jako ne příliš velkého znalce příběhu Věry Čáslavské, mnoho informací překvapilo a některé mě přímo až šokovaly! Život paní Čáslavské nebyl totiž vždy pohádkový a i přes tu spoustu medailí a sportovních úspěchů neměla v osobním životě zrovna štěstí. A po roce 1968 ani v tom pracovním.
Komiksy miluju, ale zde mně ne vždy vyhovovalo to barevné zpracování, možná bych ocenila, kdyby byl komiks pouze černobílý. To je asi jediné, co bych mu mohla vytknout, jinak příběh je to hezky zpracovaný, dává čtenáři vhled do části života naší nejúspěšnější gymnastky. Nečekejte však, že se o Věře Čáslavské dozvíte informace z celého jejího života. Příběh nás seznamuje se situací až od roku 1964.

Lucieee91
01.01.2021 5 z 5

Jak je napsáno v předchozím komentáři. Jsem zrovna ta, co o Věře Čáslavské moc nevěděla. Tudíž za mě výborný počin, který čtenáře pěkně provede životem jedné obdivuhodné ženy a mě namotivoval zjistit si více.

Gaudericus
21.12.2020 3 z 5

Silné téma v grafické podobě, která chvílemi znechucuje, chvílemi uchvacuje. Scénář mapující 55 let není špatný, nemůžu se ale ubránit dojmu, že z tak výjimečnéh života šlo vytáhnout ještě mnohem víc. Pro všechny, kteří toho o Věře Čáslavské moc nevědí, je to však výborná kniha, jež jim vysvětlí, čím byla tak výjimečná. A to zdaleka nemluvím jen o, v českém prostředí nepřekonaných, sportovních úspěších.