Čas opovržení

Druhá část ságy o Zaklínači. Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/434/cas-opovrzeni-OKQ-434.jpg 4.71683
Série:

Zaklínač (4.)

Originální název:

Czas pogardy (1995)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (92)

Přidat komentář
IvaKo
02. srpna

Báječné čtení - napínavé, vtipné, dojemné. Už sahám po dalším dílu.

Vlastina67
23. července

Děj se krásně rozeběhl (oproti třetímu dílu) a už je opět napínavý a čte se jedním dechem. Knížka mě začala bavit a jsem ráda, že jsem se nenechala třetím dílem odradit.

Aniday
19. července

začíná to být pořádně napínavé 8)

Romžiry
11. července

Opět nádherné čtení.

kralika
11. července

Asi před deseti lety na kolejích začal můj spolubydlící číst Zaklínače, staženého v pdf. Pamatuji si, že když jsem šel spát, tak mi jen na půl huby řekl "dobrou" a od monitoru ani malinko neuhnul pohledem. Dokonce i ve tři ráno jsem zaregistroval bledé světlo monitoru svítící z postele nade mnou. A nikdy nezapomenu na jeho nabehnuté račí oči ráno.
Teď ho už zcela chápu.

Charlie119
08. července

První polovina připomíná Krev elfů. Jenže je tu i druhá. Ta čtenáře vstřelí do dějového zvratu tak raketově, že nestihnete popadnout dech!

Loginus
04. července

Tak tato kniha mi jako první dala poznat Geralta a vůbec mi nevadilo, že je to druhý díl ságy. Dostalo mě to, naprosto. A od začátku sněmu na Thannedu nastane totální jízda. Vynikající.

amaenium
29. června

Další skvělé pokračování, musím říct, že příběh Ciri je čím dál více zajímavý a těším se, kam až ji cesty zavedou. Přijde mi skvělé, že jednu událost nevidíme ze všech úhlů postav, ale třeba jen z vzdáleného pohledu (jak Ciri šmíruje Geralda a Yennefer, například) a tvoří tak mystiku příběhu. Jediné, co mi vadilo, byly dlouhé "politické" pasáže, kde jsem se lehce ztratila ve jménech vladařů či jejich záměrech.

Rawen616
30. května

Pořád to není tak dobré jako první dvě povídkové knihy, ale je to lepší než díl první. Velmi dobrá je prostřední pasáž se vzpourou čarodějů. Poslední třetina s přežíváním Ciri na poušti a pak v bandě vyvrhelů je zase hodně dobrou ukázkou Sapkowského "špinavé" fantasy, která mi dost vyhovuje.

zpevSusannah
30. dubna

Další díl a opět velká paráda. Kniha je napěchovaná magií, krví, intrikami a hlavně Geraltem, Ciri a Yennefer. Jsem nadšená! Získávám novou knižní závislost :). Naštěstí ještě pár dílů zbývá, takže na odvykačku je čas :D.

Heisenberg
17. dubna

I když skoro celá kniha zabývá jednou událostí (která je v příběhu hodně zásadní), mě to vůbec nevadilo. Už teď chci vědět jak se vše vyvine.

kacenka7206
16. dubna

Díl od dílu lepší a lepší.

fvalek
04. dubna

Čtvrtý díl celkově, druhý díl pentalogie... No podle mě asi nejlepší díl. Začátek maličko vleklý, nic moc se neděje, ale cca od půlky obrovská gradace, která mě málem shodila ze židle. Jako ten Thanedd, no já nestačil ani vydechnout, očka tikala sem a tam po řádcích, nešlo to zastavit :D
Obrovské množství nových postav, tam jsem si málem musel udělat přehled, protože se mi to pletlo. Nová úžasná místa, nové příběhové linky. Geralta už je maličko méně, je to spíš zaměřené na Ciri, ale je v tom zatím rovnováha.
Úžasná sága, úžasný díl, já jsem prostě nadšený :)

PeťkaW.
21. března

Na můj vkus bylo v knize až moc politiky. Občas jsem se ztrácela v tom, kdo koho zradil, kdo je s kým ve spolku... Hodně postav, hodně jmen, málo místa na zapamatování si všech. Ale ve výsledku se dalo v knize docela zorientovat a i když člověk na pár stránkách tápal, o několik stránek dál pochopil, nebo si alespoň udělal dobrý přehled. Těším se, až se pustím do dalšího dílu. Jsem zvědavá, jak se všechno vyvrbí. Sapkowského styl vyprávění mi opravdu sedí a užívám si ho, stejně jako příběh samotný.

jan14s
21. března

Další příběh, se mi líbil podstatně více, než předchozí. Měl jsem problém knihu odložit.

tlllk
28. února

trochu sa to rozbehlo, ale stále sa neviem zbaviť pocitu akoby najskôr boli čiastkové príbehy a k ním potom vymyslený zastrešujúci príbeh.

Alex.Barunka
21. února

Mám takový pocit, že to autorovi jde lépe s povídkami. I když je příběh nabitý akcí, nedokázal si mě úplně získat a hluchá místa byla početnější. Ale autor to se slovy opravdu umí.

whiolet
28. ledna

Pět hvězdiček si tato kniha bezpochyby zaslouží

bibithor
08. ledna

U této knihy nemám co vytknout.Zaklínač vás vtahuje víc a víc.Chcete číst další knihy a hrát hry(toho se mi bohužel ještě nepoštěstilo)Opravdu se těším na film.

Giger11
30.12.2016

Sága o Zaklínačovi a Ciri, velice příjemné čtení.

Greene
03.12.2016

S každou další knihou cítíte, jak příběh (a autor) zraje. Je to čím dál lepší a čím dál čtivější. Někdy se vám opravdu nechce přestat číst.

Devil-Ivet
17.11.2016

Zatím nejslabší díl, co jsem četla. I když se toho stalo hodně – intriky, zrada, zlost, nenávist, ale i závist, naděje, touha… A má to zatraceně silný příběh, myslím, že to chtělo trochu víc… Trochu víc… Napětí? Jo, asi jo. Napětí a ještě něčeho, ale nemůžu přijít na to správné slovo. Možná za to může ten sněm čarodějů, ten mě moc nebavil.

Insignitka
05.09.2016

Podle mého úplně nejlepší díl z těch pěti dílů.

tovlasek
29.08.2016

Kniha mi přišla minimálně stejně dobrá jako předchozí díl. Už se spíše zaměřovala na Ciri a prakticky její dospívání. Nebylo zde, ostatně jako vždy, tolik akce jakož spíše různých rozmluv a to je pro mě rozhodně pozitivum. Obzvlášť se mi líbila poslední kapitola. Už se těším na další díl.

Phyl
26.08.2016

V šeru svého děsivého pokoje, jsem lačně hltal, pouze ve svitu lampičky, každou stránku, jako by to mělo být to poslední co udělám. Zdárně se mi povedlo několik stránek potřísnit radostí, kterou mi toto dílo dělalo. Rozlámalo mé touhy stejně jako končetiny lámající se pod dopadem těžké železné hole či drtilo stejnou měrou jako těžké zbraně drtí modré brnění, potulně nepotulných rytířů nesnášejíce jiné nepotulně potulné rytíře v černých zbrojích. Ztopořené bradavky jsem hladil neustále, jelikož rozkoš jenž mi poskytovala síla sálající z ohně se nedala jen tak přejít, a tak jsem mohl opět vzrušením přidušeně hekat, při zvuku rychlého otáčení stránek, které napodobovalo pouze rychlé točení se vývoje situací, u kterých jsem za skvostného vřískání do polštáře, přistříkával, netajíc se tímto před světem, jsem tak moc, až jsem v jednu chvíli celý vyprahlý, svíral roh malého jednorožce, jenž zakrněl, díky nekonečným přísunům orgasmu smyslů, přesto vzrušeně čekajíc na další impulz, k vyprsknutí gejzírů písku.

Safira55
12.08.2016

Báječá knižka nekteré časti sice nudne ale akce jako vzdy :)

Matteo
11.08.2016

Tuto knihu jsem dočetl asi za tři dny, což je tak desetina mého průměru na podobně tlustou knihu. Jestli byl předchozí díl rozvolněný a málo akční, tak tady se to řeže ažaž a kují se pikle ve velkém. Je tu ohromná spousta jmen, s jejichž zapamatováním jsem kupodivu neměl takový problém, aby mi to bránilo orientovat se v příběhu.

Ivan F
30.07.2016

Stále mám pocit, že prvé dva diely sú len akousi predohrou k niečomu, čo mi prinesie vyvrcholenie v dieloch nastávajúcich. Ostatné je napísané v komentároch podo mnou.
P.S.: Nemôžem si pomôcť, ale poviedky sú lepšie napísané, než sága.

ifa
24.06.2016

Čas Opovržení mě nenadchl tak, jako předchozí díl. Místy jsem se nudila, navíc mam lehce chaos ve jménech panovníků a čarodějů. A docela by se mi líbilo, kdyby k tomu byla mapa.
Nicméně pořád miluju, jak má Sakpkowski uvěřitelné postavy a parádní dialogy. A pořád jsem neskutečně zvědavá, kam se bude příběh dál ubírat. Kromě toho mě ke konci začal zajímat charakterový vývoj Ciri.

Majkrofon
12.06.2016

Výborné pokračovanie. Krev elfu bol síce vlažnejší diel (i ked skvelý), ale v Čase opovržení sa intrigy, súboje a vzťahy rozbehnú na plné obrátky, zaujímavé zvraty, super dialňogy i nové postavy. Nemám čo dodať, jasných 5 hviezdičiek.