Čas netopierov

Čas netopierov https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133262/cas-netopierov-133262.jpg 4 7 2

Román Róberta F. Strattona možno zaradiť do žánru katastrofických sci-fi so silným politickým akcentom. Fiktívny dej, odohrávajúci sa v priebehu jedného dňa, autor lokalizuje do konkrétnej politicko-vojenskej situácie súčasnej Európy a Ameriky bez bližšie určeného času. Využívajúc postupy špionážneho románu, Stratton domýšľa následky únosu neutrónovej hlavice z Tajnej základne č. 6. Bundeswehru, ktorý zorganizuje obávaná medzinárodná teroristická Skupina M. Situácia sa vyhrocuje, keď náhodná porucha v samočinnom obrannom systéme USA, regulovanom počítačom, zapríčiní hromadnú atómovú explóziu nad americkým územím. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Pravda

Czas nietoperza , 1981

hrdzza
28.09.2019 5 z 5

"Predpisy prísne zakazujú rozhovory o predmetoch na špeciálne účely, a preto ich dôstojníci medzi sebou volajú netopiermi." To sa píše na strane 15. tak asi preto taký názov. Pre mňa jedna z naj kníh.

OldFirehand
17.02.2018 2 z 5

Literárne slabé spracovanie inak zaujímavého a podľa mňa málo frekventovaného námetu. Ale dočítal som.
P.S.: Prišiel niekto na dôvod názvu knihy? Ja som tam žiadnu spojitosť nevyňuchal..

sci-fi postapokalyptické romány

Autorovy knížky