Mariňáci

Příběh ze vzdálené, nepříliš šťastné budoucnosti lidstva. Sledujeme osudy vojenské jednotky, zvané podle svých dávných předchůdců tradičně mariňáci-námořní pěchota. 37 mužů s nejlepší možnou výzbrojí a výstrojí, s prvotřídním výcvikem, jaký se dostane málokomu. Přesto se ocitnou v situaci, kde jejich schopnosti nemusí stačit …...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41651/marinaci-cfz-41651.jpg 4.5268

Carpe Diem

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno · Straky na vrbě

Kniha Mariňáci

nero 13

Knihu jsem dostal jako dárek, jinak by mě ani nenapadlo si přečíst něco ze žánru military sci-fi, ale jsem rád že jsem se do toho pustil, takovej nářez jsem opravdu nečekal, Robert Fabian mně opravdu překvapil kvalitou psaní.

clever.potheat
20. červenceodpad!

Autoruv styl psani mi byl velice nesympaticky, bylo to jako cist slohovou praci zaka ze zakladni skoly. To stejne by se dalo rict o hlavnich postavach, ktere jsou nevyrazne a nudne. Vzhledem k tomu, ze ani pribeh neni prilis originalni (silne pripomina Vetrelce), nenasel jsem nic, co by bylo mozne hodnotit kladne.

smardice

Přestože zrovna sci-fi nemusím, tak tohle mě hodně nadchlo, mělo to opravdu grády. Chvílemi jsme měla po těle mráz. Dost mě zamrazilo, jakmile jsem zjistila, že to není boj lidí s mimozemskou civilizací, ale boj mezi lidmi a jak jinak, zase kvůli moci a penězům. A díky této knize jsem poznala dalšího skvělého českého spisovatele, od kterého si přečtu i další knihy

Alezi76

Povedená sci-fi střílečka.

povermaster

Tak tohle byla paráda. Robert Fabián je borec. Tohle by mělo být natočeno jako film! Doporučuji!

sbijecka

Těžařská povídka mě moc nebavila. Ostatní kratší povídky byly dobré. Hlavní příběh ovšem byl PECKA. Když už jsem si místy říkal, že to začíná být zdlouhavější, tak se děj posunul. Perfektní postavy, akce i děj.

MM1979

Tak já musím říct, že jsem byl zklamán… Příliš technických detailů a zdlouhavých pasáží popisujících boj. Celá kniha by šla shrnout do krátké povídky, co by byla super. Dobrý nápad, zajímavá zápletka a pěkně otevřený konec pro možné pokračování v úplně jiném levelu.

TERRORDROME
22.10.2018

Na začiatku si človek povie že je to dejovo jasná kopírka Votrelcov, navyše vo viacerých scénach je to odkazovanie na filmy až drzé a zbytočné ( desiatnik Hicks, počítač menom Matka, zmienka o Sulacu, zácvik so zbraňou ), ale Fabian to našťastie zahne iným smerom. Najskôr nejaké to ňuch-ňuch po odmlčanej základni na zaprdlej planéte kde sa čosi deje, potom nasleduje mela s biomechanoidmi krájačmi a nakoniec zistenie že sú proste všetci dávno dopredu odpísaný, čo ich sakra naštve. Nakydať na hrdinov všetok hnoj galaxie fabianovi fakt ide a tu navyše ponúka čitateľovi aj poriadnu satisfakciu v monštróznom finále kde to v žiare atómových výbuchov dávaju pekelne zožrať tým čo ich poslali na smrť. Až som sa pri tom spotil. Keďže hrdinný mariňáci ( najlepší z najlepších z najlepších z najlepších... ) sú jednohlasný kolektív kde nikto charakterovo nevytŕča, jediná osoba s nejakou individualitou a prechádzajúca vývinom je biologička Tylerová. Dávam jednoznačne päť hviezd, lebo tá gradácia až k hraniciam absurdna ma príjemne zošrotovala.