Čarovný svět Henry Kuttnera

Čarovný svět Henry Kuttnera https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2882/bmid_carovny-svet-henry-kuttnera-65c8d5646fc92.jpg 4 51 8

Cyklus povídek Henry Kuttnera. Henry Kuttner patří bezesporu k nejoriginálnějším autorům science fiction. Jeho povídka Chrudošiví jsou borolové je řazena mezi deset nejlepších povídek žánru, a příběhy Až se ucho utrhne, Twonka či horor Byl to démon lze označit za malé perly americké povídkové tvorby. Stále znovuobjevovaný klasik americké sci-fi se představuje u nás poprvé v uceleném sborníku, který chronologicky mapuje celou jeho tvorbu. Připravte se na návrat do Zlatého věku science fiction... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Best of Kuttner 1, 2 , 1965

Disease
18.11.2021 3 z 5

Oproti později vydané Pasti v čase slabší. Jsou tu sice majstrštyky jako Borolové nebo Drsoul (za mě nejlepší Železný standard), ale je tu také mnoho průměrných až podprůměrných kousků. Nicméně Kuttner rozhodně stojí za pozornost a časem zkusím další sbírku.

PanPredseda
18.04.2021 5 z 5

Ne nadarmo se originální knihy, z nichž jsou povídky převzaty, jmenují Best of Kuttner 1 a 2 (ovšem je z nich převzata pouze část povídek). Tohle jsou fakt majstrštyky, ať už sci-fi, nebo horroru.
Autor se opakovaně vrací k tématu odlišnosti dětské mysli od mysli dospělého, přesto je každá povídka, která se tohoto tématu dotkne, pojata tak originálně, že toto "obehrávání" tématu nevadí a nenudí.
Dalšími tématy, které se sbírkou prolínají, jsou: vývoj nadřazeného typu člověka - homo superior, genetické mutace po jaderné válce, které přinášejí netušené schopnosti, návštěvy či přenos předmětů z budoucnosti. Některé povídky obsahují velkou a přitom pečlivě dávkovanou porci humoru, jiné naopak narůstající atmosféru zla.
Všem, které Kuttnerovy povídky alespoň trochu zaujaly v některé antologii (Tichá hrůza, Hlas krve apod.), tuto sbírku rozhodně doporučuji.

jaroiva
14.10.2020 4 z 5

Kuttner mě prostě baví. I když některé povídky mi úplně nesedly, většina se mi prostě líbila. Nejvíc se mi líbí Železný standard - o tom, jak vydělat na Venuši :)
A pak Až se ucho utrhne - aneb když se rodičům narodí dítě se superschopnostmi. V okamžiku, kdy přestal synáček potřebovat spánek, myslela jsem, že ho zabijou :)

kalache
03.01.2015 5 z 5

Brolové jsou chrudošiví.....klobouk dolů...

steppen-wolf
23.03.2013 5 z 5

Povídky neprávem zapomenutého autora fantastických žánrů, sahající svým mistrovstvím na úroveň samotného Raye Bradburyho. Stačí?
Autor měl bohatou fantazii, vynikající, vpravdě šokující nápady a uměl tvořit překvapivé pointy, což se dnes již nevidí. Nechyběl mu smysl pro humor, ale i umění děsit. Proto taky příběhy oscilují od humoristických, přes klasickou sci-fi po čistý horror, všem ale nechybí originalita a fantazie.

kurcatovium
13.03.2013 4 z 5

Výborný sborník povídek tohoto, pro mě do nedávna prakticky neznámého, autora. Povídky jsou jak žánrově tak obsahově bohaté a přestože se možná až moc opakuje motiv dětí, jejich výchovy a jiného způsobu myšlení, kniha si udržuje výbornou čtivost až do konce. Bod pro Kuttnera.

marlowe
08.02.2013 4 z 5

Velice zvláštní čtení. Na sci-fi jsem prakticky vyrůstal, ale tyhle povídky se, řekl bych, VÝRAZNĚ od běžné produkce odlišují. Prazvláštní, neotřelá témata, překvapující pointy, kultivovaný jazyk. Příjemná změna!

Layss
19.02.2012 4 z 5

Soubor sci-fi povídek, jež jen tak někde nenajdete...

hororové povídky Weird Tales sci-fi povídky

Část díla