Čarovná Praha

Čarovná Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495742/mid_carovna-praha-KI3-495742.jpg 5 2 1

Přes 100 fotografií představí Prahu kouzelným pohledem fotografů, kteří dokáží zachytit ten správný okamžik, kdy zapadající slunce, ranní mlhy nebo silný mráz vykouzlí jedinečnou atmosféru daného místa.

milamarus
16.05.2022 5 z 5

Praha z výšky, z dálky a především ze šířky, k čemuž bezpochyby vybízí širokoúhlý formát knihy. // Nejpůsobivější se mi to zdá na snímku Karlova mostu pořízeném z břehu Kampy, na němž vidíte v reálu očima nepostihnutelný záběr, totiž jak dům č.p. 9/514, ve kterém až do své smrti žil malíř Adolf Kašpar (1877-1934), tak Bruncvíka, přes vodu domy na nábřeží, budovu Národního divadla a stromy na Žofíně. // Dávám maximální počet hvězdiček. Nádherné! // Vhodné pro devátou nebo patnáctou příčku letošní čtenářské výzvy. // Škoda jen, že městská knihovna nedisponuje dalšími díly této čarovné edice. Po Českém Švýcarsku, Bratislavě, Oravě nebo Tatrách bych se toulala také….

---------------------------------
CITÁT:
Jsou okamžiky, kdy pohled na nejčastější panorama Prahy vypadá jako mámení smyslů. Pak ale přijde chvíle, kdy šálení zmizí a vy víte, že právě tady jste doma.