Čarodějnická kniha Baby Jagy

Čarodějnická kniha Baby Jagy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522581/bmid_carodejnicka-kniha-baby-jagy-Xa9-522581.jpeg 5 1 2

Slovanská lidová magie v moderní duchovní praxi. Autorka čtenářům vypráví krásnou pohádku, v jejímž rámci je seznamuje s Babou Jagou a prastarými tradicemi, pověrami, lidovými magickými praktikami, slovanskou spiritualitou, kouzly i symboly. V každé kapitole se zaměřuje na jeden aspekt bohaté magické praxe a dávné víry, přičemž kromě poutavého vysvětlování (na základě poznatků z historie a etnografie) uvádí konkrétní magické návody. Kniha vás tak nejen pobaví a poučí, ale také vybaví spoustou nových možností, jak vnést do svého života kouzlo a zajistit si splnění přání, štěstí, úspěch, zdraví i ochranu před zlem a neštěstím. Každá kapitola začíná částí pohádky o Vasylyně a Babě Jaze (celá pohádka se tak odvypráví postupně v rámci celé knihy), po níž vždy následuje komentář z pohledu samotné Baby Jagy. Závěrečná část textu je sestavená z praktických tipů a technik magické praxe autorky. Podle uvedených návodů se naučíte vyšívat klasické slovanské lidové motivy, vyrábět talismany a kouzelné panenky, vít věnečky z bylin, pracovat s duchy přírody i domu, léčit, věštit a dívat se na svět jako na jedno velké magické místo.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie
Vydáno: , Eugenika

Baba Yaga’s Book of Witchcraft , 2022

Ivan53
01.12.2023

Hodnotiť hviezdičkami nebudem, ale predošlý komentár mi pripadá, akoby ho písal niekto z vydavateľstva Eugenika, ktoré túto knihu vydalo. Ak ste z veľkomesta, knihu možno oceníte, ale ak ste z dediny a trocha sa o čary zaujímate, táto kniha vám veľa nedá. Na dve strany opisovaný výber vhodného mažiarika ma dostal, keď sa porovnávalo, aké sú výhody drevených a keramických, aké sú ich nevýhody (do dreva sa vpíja olej, do keramiky nie, no keramika horšie trie ako drevo... teda veci, čo každý bylinkár či dedinčan vie). Karpatskú Rus či Zakarpatie, skadiaľ spisovateľka pochádza, mám skutočne rád, chcel som si prečítať niečo o ich čaroch, ale toto je strata času. Pani, čo od detstva vyrastala na pobreží oceánu v USA má už od ukrajinských vediem ďaleko... Nezavhnujem jej dielo, pre ukrajinskú menšinu žijúcu v amerických mestách to má svoje čaro, ale ľuďom neodtrhnutým od koreňov to nemá čo ponúknuť. Skorej odporúčam https://www.databazeknih.cz/knihy/ludova-demonologia-ukrajincov-slovenska-482631

MirrorIsis
02.11.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) kniha o lidové magii, pokud mohu jako profesionál posoudit, která v českém překladu existuje. Autorka dává všanc věci, které se celá staletí předávaly pouze v rodinách a ústně.

Autorovy knížky

Madame Pamita