Čarodějka v zácviku

Čarodějka v zácviku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351421/bmid_carodejka-v-zacviku-n3B-351421.jpg 4 39 14

Čarodějka v zácviku série

1. díl

Arianwyn má prostě smůlu. Neprošla závěrečnou zkouškou a bude ji muset opakovat. A aby toho nebylo málo, pošlou ji do zapadlého městečka Limb, kde je taková nuda, že tam vlastní čarodějku neměli už celá léta. Když se ukáže, že její rivalka Gimma je neteří místního starosty a že v nedalekém lese otevřela portál, ze kterého vylezlo cosi děsivého, je Arianwyn jasné, že se bude muset vypořádat nejen se svými kouzly, ale i s něčím mnohem horším…... celý text

orangerose
11.02.2022 5 z 5

Knížka je zábavná, akční, kouzelná, škoda že nejsou přeloženy další díly

Hoousenka
05.02.2021 5 z 5

Tak skvělá kniha... Proč jen nemůžou přeložit i další díly??!

loty13
21.10.2020 5 z 5

Mě se knížka líbila a bylo to noci úplně jiného než čtu normálně. Skvělý.

Kšira
21.10.2020

Tahle kniha je naprosto úžasná.Škoda, že není druhý díl,ano a chtela bych tuto knihu doporučit všem milovníkům magie a dobrodružství ! A taky se mi líbí že tam je hodně přátelství a líbí se mi název vesnice. Také se mi líbí konec a začátek knížky.

vlkove
16.10.2020 3 z 5

Milé a oddechové počtení ale přiznám se, že už jsem na tyto knihy stará. Knihu tedy doporučuji mladším čtenářům tak okolo 11 - 14 let. Jinak musím pochválit krásné grafické zpracování knihy.

broskev28
12.07.2020 5 z 5

Knížku jsme koupili ve slevách právě na základě zdejších pochvalných komentářů. Takže jsem si ji musela přečíst a zjistit, nakolik je tohle hodnocení oprávněné.
A potvrzuju, že i když bych hlavní hrdince Arianwyn mohla býti babičkou, přesto mě její čarodějnické začátky ve městě Limb, blízko Velkého lesa, příjemně překvapily a pobavily. Nejenže tu narazíte na zajímavé lidské charaktery (starosta Josiáš Řihula), ale zjistíte, že ani čarodějnická živnost už není co bývala: inspektorka ÚČZ Jokasta Delafieldová dorazí do skvostného Magiária s velmi podrobnou knihou výkazů a oběžníkem Úřadu pro čarodějnické záležitosti. A to nemluvím o tom, že řevnivost kvete i mezi čarodějnicemi!
Zkrátka tahle knížka pro mě byla příjemným překvapením, podobně jako fakt, že ji napsal autor-muž (podle fotografie mladík, ale jinak zřejmě 40 +). Petr Eliáš při překladu odvedl určitě kvalitní práci a kdyby nic jiného, tak jména magických bytostí se mu opravdu povedla: chrchlík, černočar i vrávora zní skvěle; ovšem paní Myddletonová taky nemá chybu!
Čtivé, napínavé, humorné a lidsky čarodějnické, takže stejně jako všichni přede mnou doporučím, hlavně našim mladším čtenářkám.

Lucif
14.04.2019 5 z 5

Bezva knizka pro male i velke kouzelnice. Moc hezky pribeh o divce, ktera umi vic nez se na prvni pohled zda .. a o dalsich blizkych, kteri ji veri a podporuji .. o obrovske sile a odvaze.. apod. Rozhodne doporucuji, cte se to krasne jednim dechem ;-)

Veruu95
21.11.2018 5 z 5

Krásná oddechová knížka :)

elyonka9643
17.09.2018 5 z 5

Knihy o čarodějkách mě ještě nikdy nezklamaly a téhleté to není jinak. Arianwyn je moc zajímavá mladá čarodějka a celý její svět je prostě kouzelný a moc mě bavilo jej postupně odkrývat. Doufám, že se u nás dočkám i dalšího dílu.:)

Ivuska.09
20.08.2018 5 z 5

Čarodějky, tajemno, kouzla - to všem jsem měla v knihách ráda už jako malá. Čarodějka v zácviku mě moc bavila, ačkoli už dávno nejsem ta holčička co tenkrát. Skvělé oddechové čtení, ve kterém vše dopadne tak, jak má. Za sebe mohu jedině doporučit.

Alphwen
09.03.2018

Milá odpočinková četba.

Orange8knihomol
28.02.2018 5 z 5

Knížka se mi doopravdy líbila, protože si myslím, že měla originální děj a příběh byl napínavý. V knize se nachází úryvky z ,,Příručky čarodějné učednice" a také ,,Glosář glyfů". Autorův styl psaní byl hezký. Knížka byla velmi čtivá a těch 301 stránek jsem téměř prolétla jakoby nic. Mám ráda díla, ve kterých vystupují čarodějky, ve kterých se nachází magie, kouzla a které jsou takové temné i tajemné, takže za mě rozhodně KRÁSA a určitě vřele doporučuji! (Hlavně milovníkům fantasy knih jako jsem já;))

mia.com
26.11.2017 4 z 5

Jednoduchá milá knížka o mladé čarodějce, která se snaží vyřešit všechny problémy, ale většinou se něco zvrtne. Taková pěkná oddychovka :)

Ditules
05.10.2017 3 z 5

Příjemný přběh o mladé čarodějce, který Vám připomene dobu, kdy jste hltali kouzla Harryho Pottera...

kouzla magie čarodějky

Autorovy knížky

James Nicol
britská, 1977
2017  85%Čarodějka v zácviku

Kniha Čarodějka v zácviku je v