Čaroděj ze země Oz

Malá Dorotka Galeová žije u strýčka Henryho a tety Emy uprostřed prérie v Kansasu. Krajina je pustá a nepřívětivá, teta a strýček stále pracují a nemají na Dorotku čas. Jediným jejím přítelem je pejsek Toto. Když přijde tornádo, Dorotka se nestihne schovat a vítr ji i s Totem a jejím domem přenese do daleké Východní země, kde žijí modří Mlaskalové… O zdejších dobrodružstvích už vypráví tato klasická, mnohokrát zfilmovaná a po mnoho generací oblíbená kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445433/carodej-ze-zeme-oz-YDr-445433.jpg 4.1145

Země Oz 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Drobek

The Wonderful Wizard of Oz, 1900

Kniha Čaroděj ze země Oz

Radoľa

Vynikajúca klasická rozprávka. Baum nehľadá zaujímavosť fantazijnej krajiny v jazykolamoch a lámaní logiky, ani v matematických teóriách pravdepodobnosti a hier, podobne ako Lewis Caroll v Alici v krajine zázrakov. Naopak Čarodejník z krajiny Oz sa nesie na vlne dobrodružného príbehu s jasným cieľom. Logika deja je prispôsobená prostrediu, no nie je lámaná cez koleno, je podaná jasne a zrozumiteľne. Niet divu, že spisovateľ siahol po tvorivom pere a vytvoril následne niekoľko ďalších pokračovaní osvedčeného konceptu.

Little.deer

Nevím, po tom, jak tu všichni tuhle pohádku hodnotí vysoce, je mi až blbý říct, že mě to nijak moc neoslovilo, ale zkusím to někdy ještě jednou...

EtELINKA23

Krásná dětská kniha. Nádherné ilustrace.

Sabča92

Přiznám se bez mučení, že jsem tento příběh pořádně nikdy neznala. Čaroděj ze země Oz je pohádkové dobrodružství pro děti. Trošku jsem z jednotlivých prvků cítila magii Narnie, některé postavy mi připomněli Star Wars a dokonce první strany se zabitím čarodějky ve mně vyvolali pocit Mrazíka. Ačkoliv se jedná o pohádkový příběh pro děti, autor hrdinům svěřil důležité vlastnosti běžného života. Každý po něčem toužíme, něco chceme. Tato kniha je rozhodně směřována na dětské publikum, které z ní bude nadšené. Obsahuje čtyři hlavní zajímavé postavy, které společně hledají cestu do Smaragdového města.

Susan94
31.12.2020

Moc milý příběh, Dorotka i její kamarádi vypraví příběh z jedné země kdesi daleko od Kansasu. Viděla jsem nejdříve film a ten se mi líbil víc než knížka, nicméně pro trochu větší děti ideální čtení, něco jiného než, na co jsme u nás zvyklý.
PS. film, společně s hudbou Pink Floydů, kde ta hudba až moc náhodně zapadává do příběhu není taky na škodu vidět.

fruitbueno
18.12.2020

Příběh Dorotky a jejich kamarádů je nádherná pohádka o statečnosti, přátelství, lásce a odvaze. Kniha, která právem nesmí chybět v žádné knihovničce.

kaja77
27.09.2020

Pěkná pohádka pro děti. Kapitoly krátké, vše stručně popsáno a vyřešeno :) A já jsem si jako dospělá rozšířila obzory světovou klasikou, kterou jsem vůbec neznala.

moonell
21.03.2020

Moc nevím, kde se bere všechno to nadšení okolo této pohádky, ale nijak mě neurazila (byť jsem si nad nelogičností a nekonzistencí mnoha pasáží chtěla vyrvat vlasy). Žel bohu ani nijak nenadchla.