Mořský detektiv

Mořský detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346466/bmid_morsky-detektiv-GF5-346466.jpg 4 134 43

Cal McGill série

Cal McGill je oceánograf s obskurní zálibou v mořských proudech a plovoucích tělesech, mrtvoly nevyjímaje. Když natrefí na špinavou otrhanou holku, nechce nic slyšet. Jenže ona mu vypráví o kamarádce, jejíž mrtvolu před třemi lety vylovili u skotského pobřeží. Záhadná smrt cizí dívky ale není jedinou, která Calovi nedá spát. Užijte si první z řady detektivek plných soli, ale i lidských vášní, zločinů a napětí.... celý text

zuzana2599
31.07.2017 4 z 5

U čtení této mořské detektivky jsem se cítila jako na houpačce. Místy jsem se nemohla totiž od čtení odtrhnout, místy můj zájem upadal.
Určitě to není špatná kniha, opravdu mi atmosféra připomínala detektivky Petera Maye. Takže si Mořského detektiva přečtěte také vy, sama jsem zvědavá, jak se vám bude líbit.
Detektiv Call, který sbírá, co vyplaví moře, je totiž sympaťák, svérázný a neotřelý !!

mikika
07.07.2017 4 z 5

I když jsem čekala něco jiného, kniha byla vlastně zvláštní tím, jak se právě odvíjela úplně jinak, jestli to dává smysl. V popředí příběh z ostrovů, takže potěší fanoušky Petera Maye.

TeaPeter
26.06.2017 3 z 5

Tahle kniha je další z řady těch, kde vystupuje "hrdina proti vlastní vůli". Tenhle motiv není snadné zvládnout, aby z toho nebyla podivná slátanina. Tady se autor pere navíc s celkem řídkým námětem. Ve výsledku tedy máme knihu, kde se prolínají čtyři případy (ano, na knihu nevelkého rozsahu je to až mnoho), které propojuje právě ten netypický hrdina. Hrdina Cal, o kterém se dá říci, že je podivín, aby člověk nemusel použít silnější výraz pro jeho často zvláštní chování. Při čtení jsem si tedy nakonec posunul do role hlavní hrdinky policistku Helen, která mi byla daleko sympatičtější.
Celkově jsem z knihy na rozpacích a nevím, zda si přečtu nějaký budoucí další díl.