Bytosti z bájí a legend

V  tomto obrazovém průvodci najdeš spoustu zajímavých informací o  bytostech z  dávných bájí a  legend, jejichž existence je opředena záhadami a nebezpečím. Správnou atmosféru navodí trojrozměrné digitální ilustrace, díky kterým záhadní tvorové na  stránkách knihy takřka ožijí. Dozvíš se, proč má Medúza místo vlasů smrtící hady, odhalíš, který netvor se prohání nebezpečný- mi džunglemi Jižní Ameriky a přečteš si, čím mantikora láká bloudící pocestné na cestu ke zkáze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286871/bytosti-z-baji-a-legend-ung-286871.jpg 42

An Illustrated Guide to Mythical Creatures (2009)

Literatura naučná, Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Fragment (ČR)

Annkag

Velmi príjemné čítanie...krom bytostí ktoré sú nám relatívne známe,sú tu i bytosti o ktorých kdekto nemá pojem že boli niekedy vytvorené ludskou fantáziou.Kniha je krásne zaujímavo ilustrovaná bytostmi,ktoré keby sa skutočne hemžili svetom ludí tak ludstvo už dávno vyhynie.Chiméry,Hydry,Selkie roznych druhov(nevedela som že majú i svoje podkategorie :D )
Až po banší,zlých duchov,upírov,vlkodlakov,obrov,jednorožcov a mnoho,mnoho iných z roznych kútov sveta a kultúr.
Knižka je sice viac zameraná na detského čitatela (dakujem dcérke že mi ju požičala)ale neurazí zvedavost ani dospeláka.