Být dobrou mámou

Být dobrou mámou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121030/byt-dobrou-mamou-121030.jpg 5 4 1

V knize se snaží autorka zachytit sedm rysů mateřství, s nimiž se u požehnaných matek opakovaně setkávala.

Lesewurm
28.09.2016 5 z 5

Velice pěkná knížka se spoustou výborných rad a navedení na to, jak vychovávat děti v klidu a pod "vyšším" vedením. Pokud nemá čtenářka vyslovenou averzi vůči myšlenkám z Bible, najde tu opravdu hodnotnou a krásnou příručku, jak nepodléhat panice a neuróze při výchově děti a pěstovat v nich střízlivou a vyrovnanou osobnost. Osobně moc do kostela chodit nestíhám (manžel vůbec ne), o to víc jsem si z knihy brala sílu. Akorát mě vyvolávala občas úsměv na rtech autorčina snaha o dokonalost, která se jí nejspíš i dařila (s jedním potomkem to asi lze). A co je snad nejnádhernější na celé knížce: básně. Ty jsou jedním slovem skvostné, až mi při některých tekly z očí slzy, a to poezii nijak zvlášť nerozumím. Ale tyto básně jsou naprosto srozumitelné, myslím, že každá maminka při jejich četbě bude naprosto přesně vědět, o co kráčí. V souhrnu bych řekla, že kdybych nečetla ani jednu z pedagogických a psychologických knížek věnovaných výchově malých dětí - a že jsem ji přečetla celkem hodně -, tato by mi myslím zcela vystačila.

Sharon Jaynes
americká, 1956