Být či nebýt matkou

Být či nebýt matkou https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90769/byt-ci-nebyt-matkou-90769.jpg 4 23 3

Jedna ze dvou knih úvah žen a mužů s odlišným kulturním a sociálním zázemím, kteří se zamýšlejí nad důvody, které vedly k tomu, že se nestali biologickými rodiči. Knihy problematizují tradiční chápání mateřství a otcovství jako povinných rolí a ukazují dobrovolnou i nedobrovolnou bezdětnost jako příležitost, jak rozšířit význam pojmu rodičovství o péči, kterou prokazujeme lidem, které máme rádi.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Volvox Globator

Nobody's Mother - Life Without Kids , 2006

klara1550
30.08.2019 5 z 5

Mám ráda knihy, které mi přináší nové myšlenky, nové úhly pohledu, a někdy mě i mění. Tahle mě změnila díky zajímavým myšlenkám a hluboké lidskosti, která se v každém příběhu skrývá. Nikdy nějak víc nepřemýšlela o genderových rolích ve společnosti, a tahle kniha jako by mi otevřela v některých směrech oči a nabourala moje předsudky. A v mnohém mi z osobního hlediska pomohla - poskládala mi to v hlavě trochu jinak, než jsem to měla předtím.
Ačkoliv ne všechny příběhy mě stejně oslovily a teď mi už splývají, knihu jsem přečetla dost rychle a bavila mě.

Irsaf
19.07.2016 1 z 5

Vůbec se mi to nelíbilo. Myslela jsem, že to fakt nedám.

pruzinetchka
15.01.2013 5 z 5

Dostala jsem tuto knihu k Vánocům od sestry. Je to skvělé čtení, které mě leckdy pobavilo.

ženy bezdětnost

Autorovy knížky