Byla jsem tu

Byla jsem tu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313407/mid_byla-jsem-tu-fsV-313407.jpg 4 350 85

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc – jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

I was here , 2015

Nikoll2
17.02.2018 3 z 5

Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst a měla jsem i nutkání jí odložit a pokračovat později.
Po určité části jsem se však začetla natolik, že jsem knihu odložila až dočtenou.
Určitě jsem ráda za přečtení, protože kniha nebyla pouze o vymyšleném fantasy příběhu/světě, ale o skutečnostech, které nás mohou v životě opravdu potkat.
Doporučuji!:)

sabca
11.01.2018 3 z 5

Trochu překvapivé, že Cody tak dobrá kamarádka Megan nevěděla o jejich problémech.

Peťule159
18.11.2017 5 z 5

Boží...vážně skvělá kniha...moc dobře napsáný příběh...určitě si jí chci přečíst znovu. Toto téma je docela aktuální, takže mě kniha zaujala....i diky tématu.

KatulakT
17.09.2017 4 z 5

Knížka byla takovou příjemnou odpolední jednohubkou, i přes to, jak závažným tématem se zabývala. Smrt blízkého člověka není hezká a snad nikdy si člověk neřekne, že je to vlastně dobře, když si jeho blízká osoba vezme život. Nikdy. A každý se s tím faktem vyrovnává po svém.
První polovina knihy byla nádherná, lehká a citlivá. Druhá polovina v sobě nesla (pro mě) několik WTF momentů. Posledních asi padesát stránek bylo moc uspěchaných. Příběh by si zasloužil trochu zpomalit, lépe vysvětlit, více propracovat, aby nepůsobil tak zbrkle. Kniha se nemusí vejít do písmenkového limitu.
Postavy by si zasloužily lepší popis, nějakou komplexnější charakteristiku. O všech jsme toho vlastně věděli úplné minimum. Kdo byl ten BEN? Jak o něm mluvila Cody rozhodně nekorespondovalo s tím, jak se ve výsledku k ní choval. Vlastně nejpopsanější a nejpropracovanější postavou byla mrtvá Meg, což je trochu ironie.
Ale asi plnou propracovanost nelze čekat od tak krátké knihy anebo knihy pro mladé čtenáře. Vcelku si ale myslím, že četba téhle knihy může být pro mladé lidi přínosná. Třeba si uvědomí, co vlastní smrt může způsobit lidem kolem.
Čtivost 100 %
Zápletka 80 %
Humor 60 %
Napětí 60 %
Celkový dojem 80 %

tezzpoletsar
14.08.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla se krásně. Takový příběh jsem ještě nečetla, takže mě to oslovilo a prožívala jsem to s hlavní hrdinkou, která mi byla sympatická. Konec mě docela dojal, celkově smutnější ale moc pěkné.
ps. krásná obálka!

luciefeix
01.08.2017 1 z 5

strašné , tlachání o ničem , vubec mě nebavila

Sarah11
12.07.2017 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Příjemná (i když nevím, jestli je to vhodné označení vzhledem k tématu) jednohubka na jedno odpoledne. Nechybí napětí ani nějaké to tajemství, akorát ta milostná zápletka mi sem prostě neseděla, ač to mám jinak celkem ráda. Hlavní hrdinka mi taky nějak nepadla do noty, ale její chování bylo vzhledem k událostem asi pochopitelné. Myslím si, že tohle autorka vystihla dobře.
Na co si ale u knih nikdy nezvyknu je, když jsou psány v přítomném čase, takže to mě trochu rušilo, ale dalo se to přežít. Některé věty mi přišly mírně kostrbaté a občas jsem se zamotala do přímých řečí a musela si je přečíst víckrát, abych pochopila, kdo zrovna mluví. Konec byl taky trochu zvláštní a možná maličko uspěchaný, ale jinak vcelku dobré čtení, zase nemůžu říct, že ve mně kniha nic nezanechala a že mě nedonutila se zamyslet.

1JiTkA2
11.07.2017 5 z 5

Knihu s tímto námětem jsem ještě nikdy nečetla. A velmi mě překvapila. Neodložila jsem ji dokud jsem ji nepřečetla. Příběh byl velmi čtivý a hlavně smutný. Hlavní hrdinka mi byla sympatická.

novina
02.06.2017 5 z 5

Zajímavý námět - sebevražda mladého člověka. Vážné téma, které je i v dnešní době tabuizované. Kniha mě doslova pohltila a přečetla jsem ji za dva dny.

Ivinka.S
31.05.2017 5 z 5

Někdy vám dá kniha víc než od ní čekáte, a přesně tohle se mi stalo s příběhem Cody a Meg. Skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit.

Ametymka
27.05.2017 4 z 5

Tato knížka se mi četla velmi lehce... Byla to taková oddychovka, která rychle uběhne :)

kkubelkova
19.05.2017 4 z 5

Už když jsem přečetla 'Zůstaň se mnou', tak jsem věděla, že si musím přečíst více od Gayle. Tak jsem sáhla po této knize. A musím říct, že jsem zůstala překvapená. Neuvěřitelně nádherně napsaná kniha a i pokud nemáte rádi takovéhle knihy (smutné apod.), tak vám ji přesto doporučuji! :-)

LusSyNDA
04.05.2017 5 z 5

Moc krásně napsaná kniha o vážném tématu, o kterém se tolik nemluví. Moc se mi líbila autorčina konečná poznámka, proč tuto knihu napsala a proč je kniha věnována právě Suzy Gonzalesové. Hned jsem si vše dohledala a přečetla skutečný příběh Suzy. Kniha celá byla moc hezky napsána, obdivuji její obálku (hezčí jsem jeste neviděla). Doporučuji všemi deseti! :-)

bookcase
01.04.2017 5 z 5

I přes vážné téma se mi to líbilo. Napsáno citlivě.

Leniii
26.03.2017 4 z 5

Kniha mě nejdříve zaujala obalem..postupně i obsahem. Četla se poměrně dobře, i přesto smutný námět knihy. Svým způsobem mě kniha tím příběhem strhla, člověk o tom začne trošku uvažovat, zasáhne ho to...

perpe2a
26.03.2017 4 z 5

Kniha se četla poměrně dobře, i když děj byl smutný. Škoda, že konec nebyl více propracovaný, ale i tak knihu mohu doporučit.

veru_nedvedova
19.03.2017 3 z 5

Celkem jednoduchá a ne zas tak špatná kniha. Člověka to i trochu zasáhne. Když jsem se pak dívala na internet, opravdu jsem takové skupiny našla a sevřelo se mi úplně hrdlo. Nechápu, jak si může vzít někdo dobrovolně život. Ano, záleží to na tom člověku, jak se rozhodne to utnout, ale je to hrozně sobecké vůči rodině a kamarádům. Ta osoba se možná vysvobodí od všeho možného trápení, ale on sám způsobí ještě větší trápení lidem, kterým na něj záleželo.

Žožik
05.03.2017 4 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že kniha nebude moc zajímavá, protože moc nemám ráda knihy se smutným dějem, ale nakonec se mi dost líbila a rychle jsem se do ní začetla. Příběh byl hodně zajímavý, jen občas nějaké pasáže byly celkem zdlouhavé.

Maus
21.01.2017 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Od samého začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout. Mám ráda takové knihy, které se čtou samy a jste zvědaví co se bude dít dál. Jediné co mě trochu zklamalo je konec. Čekala jsem něco jiného, ale to je jen můj pocit. Jinak tato kniha nemá žádnou chybu!

raven2410
14.01.2017 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, musím se ale přiznat, že jsem od ní ze začátku čekala trochu víc. Velice rychle jsem se začetla do příběhu a kniha mně velice fascinovala. Určitě jí doporučuji.