Byla jsem tu

Byla jsem tu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304808/bmid_byla-jsem-tu-IKr-304808.jpg 4 350 85

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc – jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

I was here , 2015

lukyli154
03.01.2017 5 z 5

Přesně nevím, co o knize napsat. Ze začátku mi hlavní hrdinka nebyla vůbec sympatická a její chování mi nebylo po chuti, ale teprve další a další stránky příběhu mi pomohly pochopit, co cítila, jak si musela připadat. Podstoupila hodně věcí, aby se dobrala pravdy a jakého si smíření. Dál to pitvat nebudu. Kniha stojí za přečtení.

Jája92
30.12.2016 5 z 5

Od začátku mě kniha zaujala, Cody mi byla sympatická, Ben už o něco míň, překvapilo mě, když jsem zjistila, že je příběh inspirovaný skutečnou událostí a troufám si říct, že i pro toho, koho tato kniha vyloženě nenadchla, tak ho snad na malou chvíli donutila, se zamyslet nad tímto nelehkým tématem.

DeinaB
28.12.2016 3 z 5

Knihu jsem koupila v podstatě spontánní reakcí v knihkupectví a musím uznat, že do cca 3/4 knihy jsem vůbec nelitovala utracených peněz. Ale ten konec?! Co to bylo? Upřímně, velké zklamání.
----Spoiler----
Když se hlavní hrdinka vyspí se skoro hlavním hrdinou, tak fajn, ale ne, když to je bývalý přítel mrtvé nejlepší kamarádky. To je fakt hnus.

lotofhs
15.12.2016 5 z 5

Další super knížka od Forman ♥ mám ráda její styl psaní a knížka mě bavila!

Mauri
12.12.2016

Téma zajímavé a donutí člověka se zamyslet nad vlastním životem a také číst dál a dál...ale ve finale mi příběh přišel bez větší zápletky a to mě trochu zklamalo.

Kokesar13
11.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - ÚCHVATNÉ. :-) Nemohla jsem se od ní odtrhnout! Téma bylo velmi smutné, ale přesto z této knihy nemám ponurou náladu. Spíš si teď víc vážím svého vlastního života... Cody mi byla celkem sympatická a i o Benovi jsem ráda četla. Líbil se mi konec, ze kterého mě ještě teď mrazí. Byla jsem tu - tato věta nás provází celým příběhem... a dlouho na ni nezapomenu!
Vřele doporučuji. Stojí to za to! :-)

Ditules
07.12.2016 3 z 5

Příběh inspirovaný skutečnou událostí vždycky potěší, i když tohle téma je smutné. Velmi pěkně napsané.

RockMartina
22.11.2016 4 z 5

Celou knihu jsem přemýšlela, proč se rozhodla zabít zrovna Meg, která měla všechno, proč ne Cody, která neměla nic :D

Eevina
21.11.2016 3 z 5

Čekala jsem od toho víc, nevím, bylo to takové průměrné čtení. Na tak závažné téma mi to připadalo takové jednoduché, možná kdyby si dala autorka práci a více téma a vlastně celou zápletku více rozepsala, bylo by to o dost lepší.

spencer
17.11.2016 3 z 5

Na knížku jsem se těšila a upřímně mě zklamala. Autorku mám moc ráda, ale pro mě zatím nejslabší ze všech autorčiných knih.

Lucie51
08.11.2016 5 z 5

Mé první knižní setkání s autorkou Gayle Forman. Musím říct, že dopadlo na jedničku, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, i když tedy asi tak do poloviny příběhu jsem netušila, co čekat od hlavní mužské postavy. Lehce zklamaná jsem byla pouze z rozuzlení hlavní zápletky, týkající se muže z diskuzního fóra s tajemnou přezdívkou. Čekala jsem, že autorka po jeho odhalení přijde s nějakým velkým zvratem v příběhu a celé to ke konci ještě dostane grády. Nicméně i tak hodnotím plným počtem za vydařený konec příběhu :) celkem mě mrazilo ze závěrečného epilogu, když jsem zjistila, že autorka se u postavy Meg inspirovala skutečnou osobou...

bookmania
06.11.2016 4 z 5

Za mě opravdu super. Skončilo to tak,jak jsem chtěla,takže jsem spokojená. Sebevražda je dost depresivní téma..Líbí se mi debata o posmrtném životě a peklu. Moc dobrý!

PetraBery
03.11.2016 4 z 5

Vyrovnat se smrtí blízkého člověka je vždy těžké, obzvlášť v mladém věku. Cody se o to pokusila, šla svou cestou a hledala v minulosti, co k sebevraždě Megan vedlo. Čtivá kniha o hledání pravdy, lásce, přátelství a rodině. Kniha o sebevraždě, která ale v člověku nenechá jen smutek.

Alien.
31.10.2016 4 z 5

Příjemně mě překvapila, jelikož je to o sebevraždě, tak jsem čekala spíše depresivní knížku, ale vůbec to tak nebylo. Příběh je emotivně a opravdu krásně napsaný. Za mě doporučuji :)

Mishak
20.10.2016

Má první kniha od téhle autorky (když nepočítám povídku ve vánoční knize Dárek z pravé lásky). Nelituji její koupě, protože jsem s ní prožila několik pěkných večerů, kdy jsem si příběh užívala. Není to sice to, co jsem přesně očekávala, ale stojí za to ;)

Celé hodnocení tady:

nomarket
18.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.. jen mě překvapilo, že zajímavější než zápletka sebevraždy je milostná linka... Každopádně mi kniha zůstala v hlavě ještě pár dní po přečtení. Takže za mě paráda!

Safienka
15.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od Gayle Formanové a určitě ne poslední! Mám ráda tento typ čtiva, kdy jeden večer začnete a druhý skončíte. Ta kniha, od které se nechce odcházet. Čtivé a zajímavé téma. Jak se smířit se smrtí nejlepší kamarádky, kterou jste mysleli, že znáte nejlépe?

jenda5317
14.10.2016

kniha neni tak zajimava jak jsem si myslela ale jsem si tak v puli snad to bude lepsi

Attia
03.10.2016 4 z 5

Téma zajímavé a neotřelé. Téma, o kterém se nemluví. Téma s velkým potenciálem.
Kniha byla sice čtivá a napínavá, ale chybělo mi tam nějaké pořádné boom! A hlavní hrdinka mi zkrátka nesedla - poslední dobou narážím na knihy, kde ze dvou kamarádek / sester umře "ta lepší" a přeživší si najednou uvědomuje, jak ztratila svoji zářnější polovičku a bez ní není nic. A tak vzdychá a vzdychá.... Právě proto jsem ke Cody sympatie hledala jen těžko.

Mikik
03.10.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil, od začátku jsem si říkala, že Ben nebude takovej parchant, jak by Cody chtěla:-). Celkově téma sebevraždy nevyhledávám, ale tady v téhle knize je krásně vidět, jak zasáhne všechny lidi okolo. I když si to ten dotyčný nepřeje, jeho blízcí se s tím vyrovnávají opravdu těžce.