Byla jsem šťastná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jarmila Novotná světoznámá česká pěvkyně, je pro většinu české veřejnosti osobností téměř neznámou. Od roku 1948 žije ve Spojených státech a teprve v době nedávné se o ní začalo mluvit také u nás. Tím spíše jsou zajímavé její paměti, v nichž rekapituluje svůj mimořádně bohatý a úspěšný život a působení na světových operních scénách, ve filmových ateliérech i televizních studiích, líčí svá setkání a četná přátelství s vynikajícími osobnostmi naší i světové kultury a veřejného života. Umělkyně, jejíž jméno bylo na čtyřicet let vymazáno z české kultury, se vyznává z lásky k zemi, ve které se narodila, z lásky k umění a k životu, který jí bylo dáno prožít bohatý a nevšední....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154259/byla-jsem-stastna.jpg 414
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Byla jsem šťastná

eiramka
12.11.2017

Možná je to tím, že jsem právě dočetla Soňu Červenou, takže srovnávám - vzpomínky paní Novotné - to je červená knihovna. Dozvíme se hodně o tom, s kým paná Novotná večeřela, jaké měla róby, kolik bažantů zastřelil její manžel na lovu na jejich panství - ale dost málo o tom, kdo vlastně byla Jarmila Novotná - od dětství opečovávaná, pečlivě vychovaná, talentovaná a pracovitá pěvkyně s nádherným hlasem. Přečist si vzpomínky paní Červené nám dávají vskutku nahlédnout do jejího života a myšlení. Vzpomínky paní Novotné nechají čtenáře , aby se díval za sklem do luxusní restaurace, jak panstvo večeří. Je to jistě dané dobou, kdy byly psané - ale i tak, škoda přeškoda.

Kryštofka
03.02.2017

Obdiv.


RADOST
07.02.2016

Ano, paní Jarmila Novotná byla opravdu šťastná, prožila záviděníhodný pracovní, společenský i rodinný život. A myslím, že nejen díky svému talentu a volbě vzdělaného, bohatého a milujícího životního partnera. Především byli oba velmi pracovití a nebáli se nových výzev. Někdo by možná záviděl. Ale já obdivuji, i když mi tato pěvkyně až dosud byla neznámá.

maryzka
06.12.2013

Kdysi jako malá holka jsem někde na půdě našla soudobý materiál o této zpěvačce, její svatbu, narození syna. Později jsem v jedné knize objevila článek o písničkách, které nahrála v Americe v průběhu druhé světové války. Když vyšla tato kniha tak jsem byla velmi zvědavá, jaký je nebo byl její život. Celá uchvácena jsem si to přečetla a říkám jaký bohatý pracovní život vedla, byla velmi stastná i v osobním životě, což i přiznává, že život syna dobrý moc nebyl, ale život její dcery je velmi stabilní. Tuto knihu by měl číst spíš milovník opery nebo alespoň amaterský zájemce o operu.

Doporučujeme

Krvavé jahody
Krvavé jahody