Byla jsem otrokyní v satanské sektě

Byla jsem otrokyní v satanské sektě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32017/mid_byla-jsem-otrokyni-v-satanske-sekte-DfE-32017.jpg 4 265 83

Angela vyrůstá ve zdánlivě vážené a spořádané rodině. Její rodiče jsou ve skutečnosti členy satanské sekty a dceru "půjčují" k sadistickým hrátkám, sexuálnímu zneužívání a vymývání mozku...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Vater unser in der Hölle , 2008

Kerberos
21.06.2017 5 z 5

Nejotřesnější výpověď na toto téma možná proto,že byla tak pravdivá.

JustWomen
02.04.2017 4 z 5

Kruté, zrůdné, nechápu ... jako bych se taky musela rozdělit na více osob, abych knihu vůbec dokázala dočíst. Nelíbí se mi český název knihy, zavání to laciností a opak je pravdou. Nedoporučuji číst slabším povahám a lidem s malými dětmi.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Hrůzostrašné vyprávění mladé dívky. Měl by číst každý, kdo si chce začít něco se Satanem.

Loovenka
01.02.2017 5 z 5

To je něco tak ohavného. Poravdě jsem knihu dost často odkládala, abych to vůbec rozdýchala. Při čtení této knihy mi bylo opravdu ouvej.

Fefin Lišák
18.01.2017 2 z 5

Kniha – originálním a trefnějším názvem „Otče náš, jenž jsi v pekle“ – není literárním počinem. Jenže ani nemá být. Pro leckoho přehnaně mísí beletristicko/populárně naučné pasáže, dějová linie místy zmateně poskakuje a je veskrze dost chaotická (ale to asi proto, že chaos je podstatou poruchy mnohočetné osobnosti) … nicméně ani zmatečnost zajímavé psychické poruchy hlavní hrdinky a její hrůzný životní příběh (včetně nechutných a naturalistických pasáží) neupírají knize na čtivosti. Jde vlastně o záslužné zpopularizování disociální poruchy identity a upozornění na masivní zneužívání dětí (rituální násilí a satanismus je jenom okrajovou záležitostí). Beletristicko/populárně naučný jazyk není na škodu, má-li kniha sloužit masám.

Hodně lidí se tady pozastavuje, že si nikdo nikoho nevšiml. Víte, ono jde o to, že si nechcete nevšimnout. Ne nadarmo platí, že nejvíce zneužívání a domácího násilí se děje za zavřenými dveřmi domácnosti. Dodnes.

golfinka1
26.12.2016 4 z 5

Touto knihou me provázela husí kůže od začátku až do konce,zijeme v krásném svete,to svet neni krutý,to jen zvracenost nekterych lidi je zla a nepochopitelná. Kniha jen pro silne žaludky....kdyz si uvedomim ze se to deje kousek od nas ....brrrr

Ben Nevis
15.08.2016 4 z 5

Název mi přijde zbytečně bulvární, aby nalákal čtenáře čekající senzaci. První polovina knížky se totiž satanismem vůbec nezabývá. Kniha je psychologická sonda do velmi traumatizované pacientky. Kdo čeká popis rituálů, potoky krve či samotného Satana, zavře knihu zklamán.

Je opravdu velmi těžké uvěřit, že si to paní spisovatelka nevycucala z prstu a že se něco takového nejen stalo, ale i možná právě teď děje. Musím bojovat se svým podvědomím, které tu hrůzu chce zahodit jako tahání za nos.
O sexuálním zneužívání už toho víme dost, občas to plní noviny, občas natočí film. Jenže kulty a sekty patří do pole konspiračních teorií. Nezdála se mi jedna věc, a to že satanistická sekta byla vysoce organizována, s psychology, kteří měli lepší znalosti než špičky v oboru v USA. Jaká byla pravděpodobnost, že nic neselže? Na každý úspěšný satanistický kult by mělo připadnout deset dvacet břídilských, které by policie rychle odhalila. Popřípadě je většina z nich neškodných.
Tito "satanisté" spíš ritualizovali své zvrácené sexuální choutky a těží z toho, že celá ta myšlenka vypadá absurdně. Však autorka několikrát v knize zdůrazňuje, jak těžké je tomu všemu uvěřit. Klíčový je obchod s pedofilním materiálem a výroba poslušných dětí.

Každopádně autorka pěkně skloubila vyprávění oběti, teoretickou část (přežvýkanou pro laiky) a dopady pro současnost. Jen je mi líto, že neudělali víc pro dopadení pachatelů.

zuzca.h
11.08.2016 1 z 5

Tudle knížku nedokážu ohodnotit hvězdičkama.
Trvalo mi dlouho ji přečíst, protože jsem nebyla schopná jí číst v kuse. Chvílema jsem byla schopna přečíst jen pár stránek a musela jsem ji na delší dobu odložit. Z psychologického hlediska je to velmi zajímavé kniha. Autorka zajímavě vysvětluje a popisuje jak vzniká disociativní porucha, ale z hlediska toho, že je to podle skutečného příběhu je to naprosto otřesné. Nechápu jak se něco takovéhodle může dít, jak rodič, který by měl dítě chránit na něm může páchat takové zrudnosti. A o co víc že okolí přihlíží.

Urbana
16.12.2015 5 z 5

Krutost, zrůdnost, ještě k tomu dle skutečných událostí, neuvěřitelné....že tohle mohou páchat a dopustit rodiče...nepochopitelné, měla jsem husí kůži.

Habana
14.12.2015 5 z 5

Knihu jsme četla ve 13-ti, pak v 16-ti a znovu ve svých dvaceti letech. Jsem ráda, že je napsaná tak jak je a že události byly skutečné. Nejsme magor, nelibovala jsem si v popisech mučení. Jen jsem toho názoru, že zlo by nemělo být utajováno. Ve světě se dějí hrůznější věci a tímto můžeme být na pozoru.
Kniha se těžko dá hodnotit. Pokud by se mi líbila nevypovídá to o mě, že jsem deviant...? A zároveň ani neřeknu, že se mi nelíbila a že jsem byla naprosto otřesená tím, co jsem se dozvěděla. Kniha bude vždy patřit na viditelnou část mé knihovny. Je to zvláštní.... Jsem otrokyní knihy Byla jsem otrokyní v satanské sektě.

Aneliss
21.11.2015 3 z 5

Velmi rozpoluplná kniha. Části, kde se líčí příběh, jsou opravdu čtivé, znepokojivé, mnohdy opravdu jen pro silné žaludky. Na druhou stranu jsou tu neustále vsuvky - vyjádření různých institucí, psychologů, terapeutů, lékařů, které svým neustálým se omíláním působí rušivě a nepatřičně.

tisha8409
24.07.2015 1 z 5

Neskutečně přehnané.

Shimy
21.07.2015 2 z 5

Kniha mě zklamala. Myslela jsem, že bude vyprávět o příběhu jedné postavy, o krutostech vůči její osobě ze strany sekty apod. a ne, pro mě pak už otravné proslovy doktorů a mezi to se vždycky tak jako naomak dala nějaká hrůzná část pojednávající o jednom z mnoha (jemně řečeno) zvrhlých rituálů sekty. Tak po půlce knihy jsem začala uvažovat, jestli ji mám vůbec dočítat. Ale to bych zase nebyla já, abych nějakou knihu nedočetla, tak jsem alespoň tyto části už začala zpola přeskakovat. Na konec nemůžu říct, že by mě kniha nezaujala, obsahově mě to zaujalo hodně, ale jednoduše mě zklamal způsob napsání. Kniha mě vtáhla do děje jen v částech "vyprávění", ne v pro mě až zbytečném omílání toho, jak to nikdo v Německu neřeší atd.

Tyname
10.07.2015

Tuto knihu jsem snad jako jedinou nebyla schopná přečíst najednou. Několikrát jsem ji i odložila, že už ji číst nebudu, ale vrátila jsem se k ní a pak ji nakonec dočetla. Hlavně mě k tomu dotlačila zvědavost stran psychologického pohledu.
Hrozné je, že se toto opravdu děje. Opravdu jen pro silné povahy.

Nikuskaaa
26.06.2015 4 z 5

Šíleně silný příběh, který mě donutil hodně přemýšlet....je tohle všechno vůbec možné??? Začala jsem číst i druhou knihu od této autorky, ale zatím jsem jí musela odložit, protože dvě knihy tohoto typu zasebou přečíst dle mého názoru nelze.

palec
01.11.2014 4 z 5

Jsou tady komentáře k tomu,jak je kniha napsána.Ale o to tady nejde.Jde o to sdělit čtenářům,že to co dokáží dělat lidi,nemá na této planetě konkurenci.Absolutní vrchol zvrácenosti.

Blanice
14.09.2014 2 z 5

Knihu jsem dočetla do 3. kapitoly a zbytek vynechala- nerada slyším o nepravostech, ubližování a násilí, protože jim nedokážu ani při nejlepší vůli zabránit. Hnusu je i tak dost a netřeba ho rozmazávat. Prvních 170 stránek knihy stačilo, abych se dozvěděla, oč jde a pokračovala jsem 8.kapitolou a dál, přes Doslov a Seznam osob a Dopisy Angely Lenzové, to bylo zajímavé

mi-nul-o
17.07.2014 4 z 5

Brilantně napsané, ale ocení to spíše lidé zajímající se o psychologii.
Přijde mi směšné, jak se v komentářích rozčilují nad krutými popisy - však co čekali od knihy tohoto typu? Mě naopak příjemně překvapilo, že se autorka zaměřila na popisování všech částí rozštěpené osoby - a suchopádného líčení dění v satanské sektě a popisování znásilňování v knize bylo jen pro pochopení okolností nezbytné minimum.

Hokkejka
29.06.2014 4 z 5

Nedoporučuju lidem se slabší povahou, viz rozhořčené komentáře pod mým. Nechtělo se mi zvracet, nic jsem nemusela rozdýchávat, neměla jsem husí kůži. Zato mnohačetná porucha osobnosti mě vážně fascinuje.

felix6338
09.06.2014 odpad!

Sekty byly jsou a budou a to že se to děje,je fakt. Ovšem pro nás, nezasvěcené, je těžko posoudit co je fakt a co je výmysl.
Množství osobností, mistrně reagujících na každou situaci, přesné vzpomínky od dvou let věku a o orgasmech u 8 letýho děcka, které si určilo, že se bude na přání chovat jako prostitutka je opravdu, opravdu hodně přitažené za vlasy. Něco se jí dělo, to nepochybně, ale odmítám uvěřit všemu, co je tam psané. tak nějak příběh vyšumel do ztracena a poznámka jiného psychologa o tom, že terapeutka, zabývající se tímto případem ŽIJE je zcela scestná. Snad si nemyslíte že by se sekta dala zastavit psycholožkou a nechala by oběť, aby jí vše popsala! Zmizela by jak oběť, v tomto případě ta Angela, i všichni okolo, kteří by se o to začali zajímat. Jak říkám, pro mě to je snůška fantazií a domotanosti. Místama je kniha plněna zcela zbytečnými údaji a fakty.

satanismus sekty sexuální násilí zneužívání znásilnění týrání mnohočetná porucha osobnosti

Ulla Fröhling
německá, 1945